Kılıçdaroğlu konvoyu yola sığmadı

Bir şenliğe katılmak için Çorum'a giden CHP liderine yol boyunca ilgi büyüktü. Kılıçdaroğlu izdihamı yüzünden kent merkezine giren yol trafiğe kapatıldı.

30.05.2010 - 11:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum'un Eskiören köyünde düzenlenen Dedesli Ovası Türkmen Şenlikleri'ne katılmak üzere Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcısı  Hakkı Suha Okay, bazı milletvekilleri ve parti yöneticileriyle sabah saatlerinde parti otobüsüyle CHP Genel Merkezinden sabah saatlerinde hareket etti.

Yol boyunca halkı selamlayan Kılıçdaroğlu'nu Kırıkkale girişinde çok sayıda partili davul ve zurna eşliğinde karşıladı.

Kılıçdaroğlu'na çiçek veren partililer, ''Halkçı Kemal'' ve ''Seni Seviyoruz'' şeklinde sloganlar attı.

Partililer arasındaki bir kadın, Kılıçdaroğlu ve Sav'a birer nazar boncuğu hediye etti.

''Ben de sizleri seviyorum'' diyerek karşılık veren Kılıçdaroğlu, ''Beraber çıktık bu yola. Karanlıkları aydınlığa çıkarana kadar yolculuğumuz devam edecek'' dedi.

PANKART TAŞIYAN KADINLA SOHBET
Kılıçdaroğlu, Çorum'a gelişinde Sungurlu ilçesinde de çok sayıda partili tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde il merkezine gelen Kılıçdaroğlu'nu Çorum girişinde de başka bir partili grup karşıladı.

Parti otobüsünden kısa bir selamlama konuşması yapan Kılıçdaroğlu, halkın iktidarını, halkla birlikte kuracaklarını söyledi. Halkın gücünün her şeye yeteceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Siz yeter ki kararlı, dik ve onurlu durun. Hep beraber gideceğiz, haramilerin iktidarını al aşağı edeceğiz. İktidar koşusunu başlatıyoruz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konvoyu, Sungurlu'dan il merkezine kadar birçok kez durduruldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti otobüsünü durdurarak, ''Umudumuz sensin Kılıçdaroğlu'' yazılı pankart taşıyan bir köylü kadınla de bir süre sohbet etti.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun il merkezine girişi sırasında, karşılamadaki kalabalık nedeniyle yol trafiğe kısa süreli kapatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...