Kılıçdaroğlu: Kopya yoksa şifre niye var?

Savcılığın YGS'yle ilgili takipsizlik kararını eleştiren CHP lideri, "Kopya yoksa Allah aşkına bu  şifre niye var?" diye sordu.

Anadolu Ajansı 11.05.2011 - 23:49

Kılıçdaroğlu: Kopya yoksa şifre niye var?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın ardından Lüleburgaz'da miting düzenledi.

Konuşmasında YGS ile ilgili yaşananlara değinen Kılıçdaroğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bugün verdiği takipsizlik kararıyla ilgili, 'Şifre var ama kopyayı tespit edemedik' denmiş" dedi.

CHP lideri, "Ona söylemek isterim, kopya yoksa Allah aşkına bu şifre niye var? Çocuk mu kandırıyorsunuz siz?" şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde, "1 milyon 700 bin çocuğun umuduyla mı oynuyorsunuz siz? Sınavı yapan kişi de koltuğunda oturuyor. Şimdi izin istemişler, görevi ihmalden ya da kötüye kullanmaktan soruşturma açacaklarmış.

Sayın savcı hiç zahmet etmesin. İzin vermezler. Demir gibi oturuyor zaten koltukta. O koltuktan indireceğim onu. Kendisine çağrı yaptık, 'ahlakın varsa o koltuktan in'. Öyle anlaşılıyor ki ar damarı çatladı, 'yine ben o koltukta oturacağım' diyor. Arkasında Recep Tayyip Erdoğan var'' ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A BİR ÇAĞRI DAHA
Yoksulluğu bitireceklerinmi söyledikleri karşılık olarak da 'Parayı nereden bulacaksın?' sorusunun sorulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, yine Başbakan Erdoğan'a 'karşıma çık' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Hiç meraklanmayın bu kardeşiniz hesap uzmanıdır. Neyin ne olduğunu, kuruşun ne olduğunu, o kuruşun nasıl kazanıldığını ben çok iyi bilirim. Benim girdiğim sınavın Recep Tayyip Erdoğan etrafında bile gezemez. Soralım bakalım hesap uzmanlığı sınavına girme yüreği var mı onda? Ben onu çok iyi bilirim.

"YÜREĞİN VARSA..."
Gelmiş az önce beni kötülemiş. 'SSK'da şunu yaptın, bunu yaptın'. Lüleburgaz'dan kendisine bir kez daha sesleniyorum; yüreğin varsa cesaretin varsa adam gibi adamsan çık karşıma. Biliyorum diyecek ki 'Kardeşim sen hesap uzmanısın, ben de bir sucuk fabrikasında katiplik yapıyordum senin karşına çıkamam', eyvallah.

"KARŞIMA ÇIKABİLİR Mİ?"
Bakanlarını al gel. Bakanlar yetersizse istediğin adamları al gel. İstersen yirmi, istersen elli, tek başıma çıkacağım karşına, istediğin yerde. Recep Tayyip Erdoğan benim karşıma çıkabilir mi? Ben de biliyorum, çıkamaz. Çıkması için mangal gibi yürek olması lazım. Onda o yürek yok. Devletin arşivi elinde, her türlü bilgi, belge emrinde, Milli İstihbarat Teşkilatı emrinde, polis emrinde, müsteşarlar, bakanlar emrinde. Al hepsini gel, ben tek başıma çıkacağım. Oturup konuşalım. Uygar iki insan gibi. Niye korkuyorsun? Korkunun ecele faydası yok. 12 Haziran geliyor artık'' şeklinde konuştu.

"VATANDAŞIN BORCU ARTTI"
Kılıçdaroğlu, hükümetin, IMF'ye olan borçları ödediğini söylediğini aktararak, ''Güzel, IMF'nin borcunu ödedin. Şimdi gelelim vatandaşın borcuna. 2002'de vatandaşın borcu 6 milyar 605 milyon lira. 2010'da 175 milyar 633 milyon lira. 6 milyardan 175 milyara bu milleti borçlandırdın. Ne yaptı? İcra dairelerinin sayısını artırdı. Vatandaş koşuyor, icra memuru kovalıyor..." dedi.

''12 HAZİRAN'DA YOLCU EDECEĞİZ''
CHP lideri, ''Çiftçi, emekli, esnaf, sanayici, işsizler, hayatından memnun mu? Bu istikrar nasıl sürecek? 'İstikrar sürsün' derken 'bizim dümen devam etsin' diyor. 'Biz böyle götürelim' diyor. 'Müdahale etmeyin' diyor. Bir ara yolsuzlukla suçlamıştım, beni mahkemeye vermiş. Allah büyüktür, arada bir doğruları söyletiyor. Açıklama yaptı, 'Ben yürütmenin başıyım' dedi. Ne diyeyim ben başka?" şeklinde konuştu.

'3-0'IN SÖZÜNÜ İSTEDİ
Lüleburgazlılardan bir söz daha istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Üç milletvekilimiz var, ikisi tamam. Üçüncüsünü yolla Lüleburgaz. 3-0 yapmaya söz veriyor musunuz? 'Hayırlı olsun' diyorum. Lüleburgaz bir tarih yazacak, bütün Türkiye bununla gurur duyacak'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...