Kılıçdaroğlu: O sanatçılardan özür dilemeli

12 Haziran seçimlerinde son düzlüğe girildi ve ‘Liderler NTV’de’nin ilk konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

31.05.2011 - 01:44

Kılıçdaroğlu: O sanatçılardan özür dilemeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü Diyarbakır mitingi öncesi NTV’nin sorularını yanıtladı.

CHP lideri, Başbakan Erdoğan’ın "yanına aldığın sanatçı müsvetteleriyle mi ayakta kalacağını zannediyorsun" sözlerine yanıt verdi.

Bu sanatçıların kim olduğuna yönelik soruyu Rutkay Aziz, Tolga Çandar ve Sabahat Akkiraz’ın adını vererek yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "o sanatçılardan özür dilemeli" dedi.

NTV’nin Ankara stüdyolarında Nermin Yurteri, Nilgün Balkaç, Can Dündar ve Ruşen Çakır sordu, CHP Genel Başkanı yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın 'sanatçı müsvetteleri' ve 'Kılıçdaroğlu diye biri yok' çıkışları hakkında şunları söyledi:

"İzmir’de Mustafa Balbay’ın mektubunu bazı sanatçılar adına Rutkay Aziz okudu, onu kastediyorsa özür dilemeli. Tolga Çandar ön seçim kazanarak geldi ve saygın bir sanatçı, özür dilemeli. Sabahat Akkiraz’ı kastediyorsa, kendisi grup toplantısında sesini övdü. Nasıl böyle bir ifade kullanır anlamıyorum.

Aslında ben biliyorum, oyu düşüyor ve bu nedenle hırçınlaşıyor. Ama kendisine zarar veriyor, bana bir zararı yok. Bir Başbakan sanatçıdan ne ister. Heykel yapana, şiir okuyana, metin okuyana saldırıyor. Böyle bir Başbakan hiç olmadı."

"KILIÇDAROĞLU SANAL"
Erdoğan'ın, 'sanal genel başkan, öyle biri yok, vitrin süsü' sözlerine de Kılıçdaroğlu, "Çok iyi anlıyorum. Rüyalarına girdim ve kabuslar içinde uyanarak, 'Kılıçdaroğlu yok diyor', ben böyle yorumluyorum" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...