Kılıçdaroğlu: Oylama sonucuna saygı duyulsun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, erken yerel seçim teklifinin 360 oyla kabul edilmesiyle ilgili olarak, “Çıkan sonuca herkesin saygı duymasını isteriz” dedi.

Anadolu Ajansı 13.10.2012 - 16:02

Kılıçdaroğlu: Oylama sonucuna saygı duyulsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Atık Su Arıtma Tesisi'nin açılış törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu, erken yerel seçim teklifinin Meclis'te 360 oyla referandum eşiğinde kabul edilmesi ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, ''Parlamentoda bir oylama yapıldı, çıkan sonuca herkesin saygı duymasını isteriz'' dedi.

Suriye tezkeresiyle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ''Niye savaş istiyoruz, barış dururken savaşa ne gerek var. Çocuklarımız neden savaş ortamında ölecekler. Bunun akılla, mantıkla bağdaşan bir tarafı var mı? Gazeteci hapiste, yazarı çizeri hapiste, milletvekili hapiste, askerlerin hapiste, akademisyenlerin hapiste, gencecik üniversite öğrencileri hapiste... Neymiş, Suriye'de demokrasi yokmuş, önce sen ülkene demokrasiyi getireceksin ki inandırıcı olabilesin.”

KONUŞURKEN ELEKTRİKLER KESİLDİ
Konuşması sırasında elektriklerin kesilmesi üzerine mikrofondan sesi çıkmayan Kılıçdaroğlu, elektriklerin kesildiğini, ancak belediyenin bunda suçu olmadığını söyledi.

CHP'li belediyeler üzerinde büyük baskılar olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, ''Baskı nereden gelirse gelsin, ne zaman gelirse gelsin hiç endişe etmeyiz. Bütün baskılara karşı direnmek temel görevimiz. Direneceğiz ve kazanacağız'' diye konuştu.

BAŞBAKAN’A DAVET
Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da ilçeye davet ederek, “Gelsin Gazipaşa Belediyesi'nin yaptığı arıtma tesisini görsün. Bu arıtma tesisi Türkiye'de tek, örneği yok. Belediye başkanı sana bir kurs versin, eğitim almak güzel bir şeydir'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel ise yerel seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili oylama için “İster AKP, ister MHP, bu arkadaşlarımı kutlamak istiyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...