Kılıçdaroğlu: Özkan ve Balbay’ın adaylığı yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ergenekon” sanıkları Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay’ın milletvekili adayı gösterileceğine yönelik iddialara son noktayı koydu. Kılıçdaroğlu, “Adaylık gibi bir şey yok” dedi.

Haberler 25.01.2011 - 14:40

Kılıçdaroğlu: Özkan ve Balbay’ın adaylığı yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un “Ergenekon” sanıkları Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ı milletvekili adayı gösterebilecekleri yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Öyle bir şey yok” dedi.

BAŞBAKAN'IN KAZANDIĞI TAZMİNATLAR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce kendisine karşı açtığı iki tazminat davasını kazandığının belirtilmesi üzerine, Kılıçdaroğlu, ''Kazanabilir. Daha bakalım'' diye konuştu.

'HAKİKAT KOMİSYONYONU'NDA TARTIŞMA YOK'
Teröre karşı olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Bizi eleştirenler olabilir, eleştirilerin tümünü de saygıyla karşılıyoruz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Hakikatler Komisyonu kurulması konusunun CHP içinde tartışma yaratıp yaratmadığına' ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

''Hayır. Faili meçhullerin aydınlatılmasını istiyoruz. Yani bu ülkede demokrasi varsa faili meçhullerin üzerine gideceksiniz. Parlamentoda kaç sefer önerge verdik 'faili meçhuller aydınlatılsın' diye. Ölen insanlar bizim insanlarımız değil mi?

Eğer birileri faili meçhule gitti diye sessiz kalırsanız, gerçeklerin ortaya çıkmasını istemezseniz, bu mücadeleyi vermezseniz doğru olur mu? Faili meçhul ister sağcı, ister solcu olsun geçmişte de oldu, günümüzde de var. Demokrasiyi güçlendirmek, hukuku egemen kılmak istiyorsak faili meçhullere karşı mücadele etmek lazım. Biz, faili meçhullerin faillerinin ortaya çıkarılmasını, bununla ilgili çaba harcanmasını istiyoruz. Bunu her yerde her zaman söyledik.''        

Sayfa Yükleniyor...