Kemal Kılıçdaroğlu: Polise sıkılan kurşun millete sıkılmıştır

Beşiktaş’taki terör saldırısının yapıldığı yeri ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek, “Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış kurşun demektir” dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 14.12.2016 - 17:08 | Son Güncelleme : 14.12.2016 - 17:40

Kemal Kılıçdaroğlu: Polise sıkılan kurşun millete sıkılmıştır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindekileri, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan karşıladı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü.

Kılıçdaroğlu, taziye ziyaretine geldiğini belirterek, başsağlığı dilediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Acılarını paylaştığımızı ifade ettim, başsağlığı dileklerimi ilettim. İnşallah bir daha bu tür olaylar Türkiye'nin gündemine gelmez" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, milletvekilleri ve bazı partililerle, Şehitler Tepesi'ne gelerek, saldırının olduğu alana karanfil bıraktı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Terör konusunda hepimizin, bütün siyasi partilerin, meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, sade vatandaşların duyarlılığını biliyorum. Terörü kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin, teröre karşı durmak, terörü lanetlemek hepimizin vicdani borcudur. Terör, bir insanlık suçudur, insanlık suçuna karşı hepimizin ortak tavır takınması lazım.

Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış kurşun demektir. Polise yönelik her terör eylemi, millete yönelik terör eylemdir. Çünkü polis bu milletin vicdanıdır. Biz sokaklarda, caddelerde rahat gezelim, akşam evlerimizde rahat uyuyalım diye bizi bekleyendir. Bizim güvenliğimizi koruyandır. O nedenle ona yönelik her şiddet millete yöneltilmiş şiddettir. Nereden, nasıl ve nasıl kimden gelirse gelsin teröre karşı dik duracağız, onurlu olacağız, teslim olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Onların moral desteğine ihtiyacı var, o desteği sonuna kadar vereceğiz. Ölenlere, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Ne dersek diyelim, sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. Şunu çok iyi bilsinler; polis arkadaşlarımız onurlarıyla görev yapıyorlar, onların yeri bizim yüreklerimizdedir."

Sayfa Yükleniyor...