Kılıçdaroğlu: Recep Bey giderse terör biter

Başbakan Erdoğan’ın “Terör bitecekse eğer biz çekiliriz” sözlerini yorumlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’ı dilekçe yazarak çekilmeye çağırdı. Kılıçdaroğlu, “Sen gidersen bu ülkeye huzur gelir” dedi.

31.07.2010 - 17:30

Kılıçdaroğlu: Recep Bey giderse terör biter

Başbakan Erdoğan’ın “Terör bitecekse eğer biz çekiliriz” sözlerini yorumlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’ı dilekçe yazarak çekilmeye çağırdı. Kılıçdaroğlu, “Recep Bey, sen gidersen bu ülkeye huzur gelir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elbistan ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı, ardından da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Terör bitecekse biz iktidardan çekilmeye hazırız” şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Bunun sonucunu görmek için sayın Başbakan'ın hükümetten çekilmesi lazım. Hükümetten çekilirse hep beraber göreceğiz, terör durur mu durmaz mı? Yeni bir hükümet kurulur, terör konusunda izleyeceği politikalar ortaya çıkar. Terör sona erer mi ermez mi görürüz.

Eğer yeni hükümet terörü sona erdirmezse, Başbakan çıkar şikayet eder. Ama Başbakan 'Biz çekilmeye hazırız' diyorsa, çok basit yapacağı şey, iki satırlık bir dilekçe yazıp ayrılmak.

'Ben terörü sona erdirmedim, erdiremedim, tam tersine toplumu böldüm, toplum karpuz gibi ikiye bölündü, ben çekiliyorum, yeniden ulusal birliği güçlendirecek bir hükümet kurulsun, terörü sona erdirsin, bunlara bu fırsatı veriyorum' deyip iki satırlık bir dilekçe yazarsa, biz de sonucu hep beraber görürüz.”

Kılıçdaroğlu, mitingde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

“Unutma Recep Bey, sen gidersen bu ülkede terör biter. Sen gidersen bu ülkeye huzur gelir. Her gittiği yerde bizi suçluyor. Neymiş? Efendim biz teröre destek veriyormuşuz. Biz teröre destek vermiyoruz. Terör konusunda aklını başına al Sayın Başbakan diyoruz.

Bu hükümet, ‘telekulak hükümeti’dir. İktidara derdinizi anlatmak istiyorsanız telefonda konuşun. O zaman sizi dinlerler.

Biz Adalet ve Kalkınma Partisi gibi uzaktan kumandalı hükümet olmayacağız. Bizim bir tek komutanımız olacak o da halk olacak.

Biz Dubai'ye gidip, 1 milyar doların altına imza atıp, ülkemizi pazarlamayız. Bizim adımız Recep Bey değil. Biz Kemal'iz, sizin Kemal'ininiz.

Çıksın Recep Bey desin ki 'Ben kul hakkı yemedim.' Diyemez. Kkul hakkı yiyenlere karşı hep beraber mücadele edelim.

Utanıyor mu havuzlu villadan? Havuzlu villada oturmak, siyasette zenginleşmek bir başbakana yakışmaz. Başbakan halk gibi yaşamalıdır.”

Kılıçdaroğlu, Berçenek köyündeki Aşık Mahsuni Şerif'in temsili anıt mezarını, daha sonra da Afşin'de Eshab-ı Kehf külliyesini ziyaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...