Kılıçdaroğlu: Soruşturmanın zamanı yanlış

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Orgeneral Hasan Iğsız hakkında başlatılan "internet andıcı" soruşturmasını uygun bulmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Daha önce niye açmadınız?” dedi.

03.08.2010 - 11:27

Kılıçdaroğlu: Soruşturmanın zamanı yanlış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum'da beraberindeki bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Askeri Şura Toplantısı devam ederken Kara Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Orgeneral Hasan Iğsız hakkında “internet andıcı” konusunda başlatılan soruşturmayı değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, ''Bu aşamada böyle bir soruşturmanın yapılmasını doğrusunu isterseniz çok anlamlı buluyorum. Eğer bilgi, belgeler var ise niye daha önce açmadınız? Tam Yüksek Askeri Şura toplantısı sırasında böyle bir karar alınmasını ve bunun tebliğ edilmesini, doğrusunu isterseniz uygun görmüyorum'' diye konuştu.

'GÜLEN GELİP OY KULLANSIN'
Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen'in ''referanduma evet çağrısı''nı nasıl değerlendirdiği sorusuna ''Ben Sayın Gülen'in, gelip Türkiye'de oy kullanmasını isterim'' yanıtını verdi.

'İSMİN HAKKINI VERMEK LAZIM'
Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'e ''Karaoğlan'' adını veren Şehzade Şahin'in kendisine ''Yiğitoğlan'' adını verdiğinin hatırlatılması üzerine, bunun güzel bir isim olduğunu, bütün meselenin o ismin hakkını vermek olduğunu kaydetti.

'ARTAN TERÖR AÇILIM YÜZÜNDEN'
Kılıçdaroğlu, son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili olarak ise “Sorumlusu, sorumsuz bir açılım politikası ile ülkeyi bu hale getiren siyasal iktidardır” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...