Kemal Kılıçdaroğlu: Terör belasını sonlandıracağız

Aydın'da yağmur altında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP iktidarında terör belasını sonlandıracaklarını” belirterek, “Bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı 21.10.2015 - 13:32

Kemal Kılıçdaroğlu: Terör belasını sonlandıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havayoluyla geldiği Bodrum'dan karayoluyla Aydın'ın Didim ilçesine geçti.

Kemal Kılıçdaroğlu, yağmur altında partisinin seçim bürosu önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Koalisyon görüşmelerinde onlar gereğini yapamadılar ve hükümet kuramadılar yetkinin bize verilmesi lazımdı bize vermediler görevi, biz ağlamadık, biz sızlamadık onlar sandılar ki, biz niye bize görev vermediniz diye mağdur edebiyatı yapmayacağız çünkü biz yetkiyi saraydan değil halktan alacağız.

7 Haziran'a kadar bu ülkede hemen hemen terör bitmişti, 7 Haziran'dan sonra yeniden şehitlerimizi vermeye başladık. Şimdi Türkiye güvenilmez bir ülke konumuna geldi, terör var, canlı bombalar var, eskiden PKK belası vardı şimdi bir de başımıza IŞİD belası çıktı, size sözüm söz CHP iktidarında terör belasını sonlandıracağız, bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz.

Her 4 üniversite mezunundan biri işsiz. İşsizlik sorununu terör gündemi gibi bir numaralı sorun olarak ele alacağız.

Türkiye, Ortadoğu bataklığından CHP iktidarıyla çıkacak. Tüm ülkelerle iyi ilişkiler geliştireceğiz.

Bir şeyi sakın unutmayın, her yerde tekrar söyleyebilirsiniz, Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır, bütün ülkenin bunu bilmesi lazım.

13 yıllık iktidarın Türkiye'yi hangi noktaya taşıdığını biliyoruz, işsizlik var, yoksulluk var Türkiye'de terör var her türlü sorunumuz var ve sorunlarımız artıyor. İkinci parti o da sağ olsun her şeye 'hayır' diyor, niye hayır diyor onu da anlamadım, niye hayır? Her şeye 'hayır' diyorsan niye siyasete giriyorsun kardeşim, seçime niye giriyorsun? her şeye 'hayır' demek için mi hayır, bu ülkenin barışa, kardeşliğe, birlikte yaşamaya ihtiyacı var bunu sağlayacağız."

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara karanfil atarak ilçeden ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...