Kılıçdaroğlu: TV'de karşıma çık, hesaplaşalım

Hakkında yolsuzluk dosyası olduğu iddiasında bulunan Başbakan Erdoğan’a televizyonda düello çağrısı yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Dosyayı açıklamazsan namertsin” dedi.

Haberler 25.01.2014 - 15:34

Kılıçdaroğlu: TV'de karşıma çık, hesaplaşalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te düzenlenen aday tanıtım toplantısı töreninde konuşma yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Arada bir bana da laf atıyor. Recep Tayyip Erdoğan, kendine güveniyor musun, yiğit adam mısın? Senin istediğin kanalda adam gibi karşıma çık hesaplaşalım. Bizim kitabımızda palavra atmak yok.

‘Senin dosyaların var’ diyor. Al o dosyaları gel. Şak şak şak önüme koy, ben de mahcup olayım. Gelebilir mi, gelemez. Gelebilmesi için temiz olması lazım.

2002’de malvarlığımı internet sitemize koyduk. Onlar benim alın terim. Benim malvarlığım meydanda, onun malvarlığı gizli kapaklı. Diyor ki, ‘Senin hakkında yolsuzluk dosyalar var’. Açıklamazsan namertsin.

Şimdi birleşeceğiz güçlü olacağız. Şimdi tüyü bitmemiş yetimin hakkını sorma zamanıdır. Güçlerimizi birleştireceğiz. Şimdi ’yi aydınlığa çıkarma zamanı. İstiyoruz ki; aş olsun, iş olsun, anneler huzur içinde olsun, evlerde aşlar kaynasın. Çöpten kağıt toplayan, sokakta dilenen çocuklarımız olmasın. Bir türkü var ‘Vurun Antepliler namus günüdür’. Onun için diyorum, ‘Vurun Antepliler namus günüdür’.”

Sayfa Yükleniyor...