Kılıçdaroğlu: Ülkede yönetim boşluğu var

CHP lideri Kılıçdaroğlu, son günlerdeki terör saldırılarını değerlendirdiği konuşmasında hükümeti suçladı: ''Ciddi bir zafiyet var, ciddi bir yönetim boşluğu var."

Haberler 23.08.2012 - 23:23

Kılıçdaroğlu: Ülkede yönetim boşluğu var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan terör olaylarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Ülkede yönetim boşluğu var" dedi.

Kılıçdaroğlu, Şırnak'ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit düşen jandarma uzman çavuş Ali Doğan'ın evine taziye ziyaretinde bulundu.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP liderine ilk olarak, Gaziantep'teki saldırıyla ilgili Bülent Arınç'ın "İstihabrat zaafiyeti yok" açıklamasıyla AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın "Emniyet müdürünün hatası var" şeklindeki çıkışı soruldu.

Hükümetin kendi içinde uyumlu olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Birisi bir telden çıkıp söz ediyor, öbürü öbür telden. Birisi istihbarat sağlam diyor, öbürü istihbaratta zafiyet var diyor. Hangisine inanacaksınız. Aynı partiden çok farklı sesler çıkıyor'' değerlendirmesini yaptı.

'de 'tam bir terör havası' olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Ciddi bir zafiyet var, ciddi bir yönetim boşluğu var. Kimin ne yaptığı belli değil. Hükümet bir anlamda kendisini teröre teslim etmiş gibi bir hava var. Teröre teslim olan bir hükümet olabilir mi? Terörün arkasından sürüklenip giden bir hükümet olabilir mi?

Bir demokrasi anlayışı olabilir mi? Bunu kabul etmiyoruz. Eğer bugün eleştirimizin dozunu hafif tutuyorsak Türkiye daha fazla bir kutuplaşma yaşamasın diye bunu yapıyoruz, ama hükümet de bir şey yapacaksa biran önce oturup gereğini yapsın. Biz bunu bekliyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...