Kılıçdaroğlu: Ülkenin karışması için yapılan provokasyonlardır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın silahlı saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu saldırıyı "ülkenin karışması için yapılan provokasyon" olarak nitelendirdi.

Haberler - ntv.com.tr 30.10.2016 - 12:41

Kılıçdaroğlu: Ülkenin karışması için yapılan provokasyonlardır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'a giderek silahlı saldırıya uğrayan CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı ziyaret etti.

Basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Efeler kentinde böyle bir saldırının olması beni çok üzdü. Çünkü efe diyince biz ulusal Kurtuluş Savaşımızı onların nişanı olarak görüyoruz. Provakasyonu yapanlar umarım en kısa sürede yargı önüne çıkarlar.

Sayın Valimizle görüştük kendileri üzüntülerini belirtti. Sayın savcıyla görüştük, saldırganları kısa sürede yakaladıkları için Aydın Emniyetine de teşekkür ediyorum. Bizim açımızdan bu planlı bir saldırıdır. Çünkü Bülent beyin yemek yiyeceği yere geliyorlar hemen arkasında oturmak için rezervasyon yapmışlar. Bu önümüze kurşun atılmasının başka bir versiyonu. Provokasyonlara teslim olmayacağız. Bu tür provokasyonlar ülkenin karışması için yapılan provokasyonlardır" dedi.

Saldırganın ülkücü olması ve emniyete girerken kelepçeleri için devletin nişanı dediği iddialarına cevaben Kılıçdaroğlu, "Kelepçeler devletin nişanı olmaz. Kelepçe takılmışsa suçlu demektir. Ülkücü kardeşlerimize yönelik olarak böyle bir iddia bize geldi ama ben buradan 'deki bütün ülkücülere seslenmek istiyorum. Bütün ülkücülerin en az bizim kadar vatansever olduğunu biliyorum. Biz nasıl Türkiye'nin geleceği konusunda, bekası konusunda endişe taşıyorsak, samimi bütün ülkücüler de aynısını taşıyor. Eline silah alıp bir siyasiye ateş etmek sadece ve sadece ülkücüleri karalamaktır. O kişi ülkücü olmaz böyle bir insanın ülkücü adını kullanması da başlı başına bir sorundur. Biz ister ülkücü olsun ister başka bir düşüncede olsun eline silah alıp kendi düşüncesi gerçekleştirmek için bir başkasına ateş eden onu öldüren insanı vatansever olarak değerlendiremeyiz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...