Kılıçdaroğlu: Vali AKP'ye oy istedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a yine karşı karşıya gelme çağrısı yaptığı konuşmasında bir de iddiada bulundu.

Anadolu Ajansı 29.05.2011 - 21:12

Kılıçdaroğlu: Vali AKP'ye oy istedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

''Recep Bey çıkıyor meydanlara, aleyhimde bir sürü şey söylüyor. Söyleyebilir, dilin kemiği yok'' diyen ve ''Ama ben diyorum ki: Kendine güveniyorsan gel arkadaş. Devletin valisi senin elinde" şeklinde konuştu ve bir iddiada bulundu:

''Bitlis Valisi gitmiş esnafa demiş ki, 'Gelin AKP'ye oy verin'. Artık o devletin değil, hükümetin valisi. Arabasında Türk bayrağını değil, AKP bayrağını taşıması lazım."

Başbakan Erdoğan'a bir kez daha çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı, "Onun istediği televizyon kanalında, onun istediği gazetecilerle, arzu ederse bütün Bakanlar Kurulunu alıp gelsin, Kemal kardeşinizin karşısına çıkabilir mi? Çıkamaz. Niye çıkamaz? Ben size söyleyeyim. Bir, benim karşıma çıkabilmesi için geçmişinin temiz olması lazım. İki, kul hakkı yememesi lazım. Üç, mangal gibi yürek lazım.

Diyor ki, 'efendim kameraya çok düşkün'. Ben kameraya düşkün değilim, tam tersine kameralardan ürkerim. Ama arzu ediyorsa, Bursa burada, meydan da burada. Arzu ederse buraya da gelir, Bursalıların önünde yüreklice konuşuruz. Eğer bir ülkenin başbakanı, anamuhalefet partisi liderinden korkuyorsa o başbakanlık yapamaz. Her yerde söyleyeceğim bunu. Her ortamda söyleyeceğim bunu. Hem demokrasiden söz edeceksin, tartışmaya çıkmaktan korkacaksın. Onu aşağıya indireceğim kartallar gibi.''

YENİ CHP
Proje açıkladıklarında AK Parti'nin savunmaya geçtiğini öne süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Eskiden derlerdi ki, 'Ya şu yeni CHP ne oldu? Eski CHP sadece eleştirirdi. Yeni CHP adam gibi eleştiriyor, adam gibi öneri getiriyor'. Yeni CHP bu, unutmayın. Genç, dinamik, geleceğe umutla bakan, halka güvenen, halka güven veren, halkın iradesine saygı duyan, halkın sorunlarına kilitlenen ve çözüm üreten bir partidir. Yeni CHP kadınların, gençlerin, yaşlıların, halkın partisidir.

Yeni CHP, 2B sorunu yaşayan çiftçilerin de partisidir. Onların sorununu çözeceğiz. 2B ile ilgili projemizi hazırladık. Bizim efsane bir genel başkanımız vardı. 'Toprak işleyenin, su kullananın' derdi. Hiç meraklanmayın 2B'yi çalıştıranlar, 2B'ye ekenler, 2B'den ürün elde edenler, korkmayın o topraklar sizindir, tapusu da sizin olacaktır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...