Kılıçdaroğlu: Yapay gündem oluşturma çabası ('Sözde Cumhurbaşkanı' polemiği)

Siyasette "Sözde Cumhurbaşkanı" polemiği sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısının açılışında konuştu. AK Parti'den gelen eleştirilere yanıt verdi.

ntv.com.tr 12.01.2021 - 13:36 | Son Güncelleme : 12.01.2021 - 14:30

Kılıçdaroğlu: Yapay gündem oluşturma çabası ('Sözde Cumhurbaşkanı' polemiği)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının açılışında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "sözde cumhurbaşkanı" sözleri nedeniyle kendisine tepki gösterenlere bu sözlerle yanıt verdi: 

"Efendim kendisine "sözde cumhurbaşkanı" dedim diye çok alınmış. Şu söyleniyor; milletin oyuyla seçilen birine bu nasıl söylenir? Seçim bir kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz. O yemine sadık kaldığın sürece 83 milyonun cumhurbaşkanısın"

"MİLLİ İRADEYE SAYGISIZLIK" ELEŞTİRİSİNE YANIT

Kılıçdaroğlu, "milli iradeye saygısızlık" eleştirisine de tepki gösterdi. CHP lideri, "Milletin iradesine her ortamda saygı duyduk. Millet iradesine bir şey söylemek ne bana ne partimize yakışmaz. Milletin iradesine saygı ama milletin seçtiği kişinin de millete saygılı olması lazım. Saygının karşılıklı olması lazım" ifadelerini kullandı.

YAPAY GÜNDEM TANIMLAMASI

Kılıçdaroğlu, tartışmayı "yapay gündem oluşturma çabası" olarak değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Derin bir yarılma var Türkiye'de. İki farklı gündem var; bir yapay gündem, suni gündem biri gerçek gündem. Biz yapay gündemlerle Türkiye'nin vakit kaybetmesini doğru bulmuyoruz. Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum. Yapay gündemlerle bu sorunlar çözülür diyorsa oturup konuşalım" dedi.

CUMHURBAŞKANI'NIN AÇTIĞI DAVA

Kılıçdaroğlu, "Sözde Cumhurbaşkanı" sözlerine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan tazminat davasını da hatırlatarak, ''Erdoğan bir milyonluk tazminat davası açmış teşekkür ederim. Bütün bu anlattıklarımı hakimin önüne koyacağım. Trump'ın yazdığı mektubu da isteyeceğim Dışişleri Bakanı'ndan'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...