Kılıçdaroğlu: Yeni AKP belgeleri yakında

CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu, "Yakında Başbakan Erdoğan ve AKP hakkında çıkaracağımız yeni belgelerle bunlara gereken dersi vereceğiz" dedi.

Haberler 06.07.2009 - 17:38

Kılıçdaroğlu: Yeni AKP belgeleri yakında

Niğde'nin Ulukışla ilçesine giden CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, pazar yerinde halka hitap etti.

Emeklinin 400 TL maaş aldığı bir ülkede başbakanın 9 bin TL maaşı beğenmeme lüksünün olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Pazarda gezerken bir vatandaşımız '8 kilo buğdaya 1 litre mazot alamıyoruz' diye bağırdı. Benim çiftçim böyle dertleniyorsa, benim çocuğum senin çocuğun işsiz geziyorsa, bu ülkede büyük bir kriz var demektir. Elinizden alınan hakkınıza yeniden sahip olmak için AKP'yi sandığa gömmek zorundasınız. Aydınlık günlere az kaldı.

Yakında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hakkında çıkaracağımız yeni belgelerle bunlara gereken dersi vereceğiz. Herkes, AKP'nin insanların dini inançlarını sömürerek neler yaptığını görecek. Herkesin inanca saygısı vardır. Ancak, dini siyasete karıştırarak oyun yapanlara saygımız yoktur.

2011 yılında inşallah halkın iktidarını kuracağız. Ekonomik krizde herkesin derdi var. Ama, başbakan krizden etkilenmiyor. Bizim aramıza ayrılık gayrılık koyuyorlar, buna sakın izin vermeyin. Bu ülkede yaşayan her yurttaşın başımızın üzerinde yeri vardır. İnancın siyasette yeri yoktur. İnançlarımız bizim gönlümüzdedir, kalbimizdedir, bizim ruhumuzdadır."

Sayfa Yükleniyor...