Seçim çalışmaları kapsamında Sincan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsünden halkı selamladı.

Lale Meydanı'nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, hiçbir ayrım yapmadan, bütün Türkiye'yi kucaklayarak yollarına devam ettiklerini söyledi.

İşsizi olmayan, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, iktidarın 13 yılda, 17 milyon yoksul yarattığını ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri 4 yılın sonunda, hiçbir ailenin "biz yoksuluz" demeyeceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Esnaf, çiftçi, işsiz kardeşime, ev kadınlarına, işsizliği en çok yaşayan genç kardeşlerime sesleniyorum; 7 Haziran'da yeni, güzel bir başlangıç yapalım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'sinde işsiz, yoksul bırakmayalım. Hepimiz güzel Türkiyemiz için çalışalım. Söz verdim, refahı tabana yayacağız, emekli, esnaf, çiftçi, sanayici kazanacak, söz verdim, hortumcular kaybedecek. Gerginlikten, kavgadan bıktık. Vatandaş televizyonlarını bile açamıyor ama ben huzur, barış, gelir vadediyorum. Yoksulluğu, işsizliği kabul etmiyorum. Bu ülkeyi cennete çevirmek bizim elimizde, huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vadediyorum."

Kılıçdaroğlu, "Onların derdi sarayları, yandaşları, köşeyi dönmek, zengin olmak, zenginleştirmek, yandaşa köşeyi döndürmek. Benim derdim esnaf, emekli nasıl geçinecek, benim derdim işsiz nasıl iş bulacak Ben inancı, kimliği siyasete malzeme etmedim. Ben siyaseti onurluca yapmak istiyorum, siyaseti halk zenginleşsin diye yapıyorum" ifadesini kullandı.

Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye iki maaş ikramiye vaatlerinin, "Parayı nereden bulacaksınız " diye eleştirildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "Sözüm söz, kaçak saraya bağlı olan bütün hortumları keseceğim ve emekliye vereceğim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında sosyal yardımların kesilmeyeceğini, en az iki katına çıkacağını söyledi.

"OY VERMEYENLERİ İKNA EDİN"

Daha sonra konvoy eşliğinde, seçim otobüsüyle Etimesgut'a geçerek burada da halka hitap eden Kılıçdaroğlu, partililerden, CHP'ye oy vermeyen vatandaşları ikna ederek, sandığa beraber gitmelerini istedi.

Güzel, huzurlu, herkesin kazandığı ama hortumcuların kaybettiği bir Türkiye için çalışacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, atama bekleyen öğretmenleri, öğrencileriyle buluşturacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, güzel bir Türkiye için sonuna kadar çalışacağını kaydetti.