Kılıçdaroğlu yeni yönetim istiyor

CHP'nin grup başkanvekili, 'başkanımız Kılıçdaroğlu' söylemine, görevi icabı partinin yönetiminde görev alamadığı ve kurultayla birlikte yeni bir tüzüğün geleceği yanıtını verdi.

Anadolu Ajansı 10.03.2010 - 23:24

Kılıçdaroğlu yeni yönetim istiyor

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kocaeli İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Toplantıya katılan bir partilinin ''Partinin üst yönetiminde bir değişim olur mu? Biz 'tam bizim başbakanımız Kılıçdaroğlu' diyoruz'' sözü üzerine Kılıçdaroğlu, ''Umuyorum ve diliyorum kurultayımızda sağlıklı bir değişim olur. Yeni bir yönetim anlayışı umuyor ve bekliyoruz olur.

CHP iktidara en yakın olan partidir. İktidara en yakın olan süreçteyiz. Kavgasız, birbirine saygılı, hoşgörüyü kutsal bir görev olarak kabul eden bir anlayışla birbirimizi ve halkı kucaklayacağız. Unutmayın adımız Cumhuriyet Halk Partisi, halktan uzak olan bir parti olmayacağız, halkla beraber yürüyeceğiz. Halkı kucaklayacağız'' dedi.

YENİ TÜZÜK
Kendisinin Grup Başkanvekili olduğunu ve parti yönetiminde bulunmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Siyasi Partiler Yasası grup başkanvekillerinin parti yönetiminde görev almasına izin vermiyor. Grup başkanvekili olunca Parti Meclisi'nden istifa ediyorsunuz. Yeni yönetim anlayışı, yeni tüzükle gelecek.

Yeni tüzük uygulamaya girecek, göreceksiniz daha dinamik, daha heyecanlı, amatör heyecan duyan bir ruhla halkın önüne çıkacağız. CHP önümüzdeki süreçte unutmayın halkın desteğiyle kesinlikle iktidar olmak zorundadır'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...