CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa'daydı.

CHP lideri, milletvekili listelerine tepki için istifa eden sonra da istifalarını geri alan partililerin gönlünü aldı.

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı da CHP'ye davet etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti ve Başkan’a açık çağrıda bulundu.

"Fakıbaba halk tarafından bağımsız seçilmiş bir halk adamıdır" diyen CHP lideri, “Bizim partimizin adında da halk var, halk adamını partimizde ve halkın arasında görmekten memnuniyet duyarız” dedi.

Şanlıurfa'yı ziyaretinin asıl amacı gönül almak olan Kılıçdaroğlu'nun, aday listelerine tepki için istifa eden ancak sonra istifalarını geri alan il ve ilçe teşkilatları ile biraraya geldi.

Burada, "Etnik kimlik herkesin kendi şerefidir, etnik kimlik bizim başımızın üstünde yeri olan kavramdır” diyen CHP lideri, daha sonra Kısas beldesindeki geleneksel Aşure şenliğine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a uçacağı uçağın motoruna kuş girdi.

Şanlıurfa'daki programının ardından İstanbul'a gitmek için Gaziantep Havaalanı'na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul'a uçacağı Onur Air Havayolları'na ait tarifeli uçağa saat 17.30'dan itibaren yolcular alınmaya başladı.

Bu arada, saat 17.50'de kalkması beklenen uçakta pilotlarının isteği üzerine yapılan kontrolde, motora bir kuş girdiği belirlendi.

Teknik ekibin yürüttüğü çalışmaya rağmen arıza giderilemeyince sefer iptal edildi ve yolcular ve bagajları yeniden uçaktan indirildi.

Uçağa binmeye hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu, beklenmeyen bu gelişme üzerine bir grup parti yöneticisiyle birlikte karayoluyla Şanlıurfa'ya hareket etti.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, buradan, GAP Havaalanından Türk Hava Yollarının saat 20.55'DE havalanan uçağıyla Ankara'ya gitti.