CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan Mevlit Kandili mesajı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mevlit Kandili mesajında "Tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlit Kandili'ni en içten duygularımla tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim'' ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 02.01.2015 - 12:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan Mevlit Kandili mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kılıçdaroğlu mesajında, insanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yüceltenin, kuşkusuz ki ahlaki değerler olduğunu belirtti.

''ZULÜM, BASKI, HİDDET , ŞİDDET...''

Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesinin asla düşünülemeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bu itibarla evrensel ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Mevlit Kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki zulüm, baskı, hiddet, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan, iftira gibi ahlak dışılıklardan taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimizi sözde değil özde anlama zarureti vardır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlit Kandili'ni en içten duygularımla tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim."

Sayfa Yükleniyor...