CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin sosyal medya sitelerinden Ekşi Sözlük'te yazarların kendisine yönelttiği sorulara cevap verdi.

"Ben Kemal Kılıçdaroğlu ve tekrar aranızdayım" başlığını altında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri öncesi de benzeri bir buluşmayı Ekşi Sözlük yazarlarıyla gerçekleştirdiğini hatırlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sorulara bizzat kendisinin yanıt verdiğini belirtmek için, "Merhaba Ekşi Sözlük. Yine ben" yazılı bir kağıt tutarak çektirdiği fotoğrafı paylaştı. 

SORULAR

"AKP'li 70 yaşındaki teyze neden size oy vermemekte tereddüt etmiyor? Muhafazakar insanların taleplerine veya korkularına doğru cevaplar vermediğinizi düşünüyor musunuz?", "Ülkemizde yaşayan Suriyelilerle ilgili geleceğe dönük nasıl bir politikanız var?", "Türban konusunda ne düşünüyorsunuz?, "Merkez Türkiye Projesi'ne ne oldu?", "Saat farkından dolayı oluşabilecek olası bir seçim hilesi olabilir mi?" gibi sorulara yanıt veren CHP Lideri'ne, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamarı da soruldu.

"MARIO GOMEZ, CHA CHA CHA"

Kılıçdaroğlu, "Son buluşmamızda "Ne olacak bu Beşiktaş'ın hali?" diye sorduğumuzda 'Çok sakat var' demiştiniz. Bu seneki durumu nasıl buluyorsunuz?" şeklindeki soruya karşılık da, "Mario Gomez cha cha cha" dedi.

ESPRİLİ SORULAR VE YANITLAR

Kemal Kılıçdaroğlu, esprili sorulara da esprili ifadelerle karşılık verdi.

Bir yazarın, "Niye aramızdasınız?" şeklindeki sorusuna, "Bunu başlığın ilk entry'sinde de açıklamıştık. Ayrıca 'Şu Kılıçdar'ı bir görsem de soru sorsam' diyen çok kişi oluyor buyurun şimdi buradayım" diyen Kılıçdaroğlu, "Başkanım iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı?" şeklindeki sorusunu ise "Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor" diye yanıtladı.

Bir yazar ise, "Gaziantep'te ağabeyimin yanında çalışan çok temiz sosyal demokrat bir çocuk ve Kilis'te bu çocuğun gönlünü kaptırdığı bir kız var. Ancak kızın babası bu birlikteliğe onay vermiyor..." diyerek Kılıçdaroğlu'ndan yardım istedi. Kılıçdaroğlu ise
"Kızın babasının telefonunu verin bu iş huzur içinde çözülsün" diyerek, kızın babasıyla telefon görüşmesi yapabileceğini aktardı.

Kılıçdaroğlu'na bir yazar ise "Sevgili Kılışdar, kaç saat uyuyorsunuz? Dinlenebiliyor musunuz? Birden çok endişelendim sizin için. Ayaklarınızı üşütmeyin, saygılar" diyerek seslendi.

Kılıçdaroğlu ise "1 Kasım'a kadar yorulmak sözcüğünü kullanmak benim için yasak ama şimdi biraz dinlensem iyi olacak. Sizinle Cumhuriyet Bayramı'nda tekrar bir araya geldiğim için çok mutluyum. Umarım üç ay sonra tekrar karşınıza çıkmak zorunda kalmam :)" cevabını verdi.