Kılıçdaroğlu'na 3 yardımcı daha

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üç yeni genel başkan yardımcısı atamak için yetki aldı. Böylece mevcut 13 olan genel başkan yardımcısı sayısı 16'ya çıktı.

Haberler 25.12.2010 - 16:48

Kurultaydan Parti Meclisi'ni (PM) yenileyerek çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni 'A Takımı' ile ilk toplantısını yaptı.

Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen ve yaklaşım 5 saat süren toplantıda ilk karar Kılıçdaroğlu'na yönelik alındı.

Kemal Kılıçdaroğlu üç yeni genel başkan yardımcısı atamak için yetki aldı. Böylece mevcut 13 olan genel başkan yardımcısı sayısı 16'ya çıktı. Kılıçdaroğlu, bir de genel sekreter atayabilecek.

Parti Meclisi toplantısında PM üyelerine kentlere göre görevlendirme yapıldı, kura çekildi ve 81 kent teker teker dağıtıldı.

Parti Meclisi bundan sonra daha sık toplanacak ve partinin bütün projeleri PM'de tartışılıp sonuçlandırılacak.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan PM üyesi Turgut Dibek, ''aile sigortasının'' çok yönlü olarak ele alındığını söyledi. Dibek, 81 il için çekilen kurada kendisine Şanlıurfa'nın çıktığını aktardı.

Ercan Karakaş ise ''Eğer aile sigortası 'de tam anlamıyla sosyal devlet hayata geçecek'' dedi. Karakaş, projelerinin son kuruşuna kadar kaynağının bulunduğunu da vurguladı.

Ekrem Oktay da ''Genel Başkanımız en kısa sürede MYK'yı açıklayacaktır'' dedi.

PM öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bilgi teknolojileri ve insan haklarıyla ilgili genel başkan yardımcılıkları ile sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve meslek kuruluşlarının sorumlu bulunduğu genel başkan yardımcılığını ikiye ayırmak istediğini söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...