'Kılıçdaroğlu'na da istifa et desene'

CHP'de genel başkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce, parti sözcüsü Haluk Koç'a "Grup başkan vekilliğinden istifa et öyle aday ol diyordun, ettim. Aynısını genel başkana da söylesene" diye seslendi.

26.08.2014 - 01:52

'Kılıçdaroğlu'na da istifa et desene'

CHP 18. Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkanlığa aday olacağını açıklayan Yalova milletvekili Muharrem İnce, CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Burada düzenlediği basın toplantısında konuşan İnce'nin hedefinde parti sözcüsü Haluk Koç vardı.

Kurultay öncesi adil bir yarış olmadığını savunan İnce, Koç'un genel başkanlığa aday olmadan önce kendisine yaptığı istifa çağrısını hatırlattı.

İnce şunları söyledi:

"Ey parti sözcüsü Haluk Koç, 'grup başkan vekilliğinden istifa et öyle aday ol' diyordun, ettim. Aynısını genel başkana da söylesene. Vekil bıraksın, 15 gün gelsin beraber yarışalım. Söylesene, niye söylemiyorsun Tayyip Erdoğan'a söylüyorsunuz, Muharrem İnce'ye söylüyorsunuz da genel başkana niye söyleyemiyorsunuz, o da adil olsun.

Ben yolumdan dönmem. Ben bir yola girdim, bu partide demokrasinin kuralları işleyecek. Ben genel başkan olduğumda hiçbir il başkanı, bir sonraki kurultaya giderken, 'ben genel başkanı destekliyorum' diye açıklama yapmayacak, yaptırmayacağım. Buna gerek duymayacağım. İnsanlar özgür olacak."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...