CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesi vefat eden Başbakan Erdoğan'a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

İlişkili Haberler


Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Akif Hamzaçebi'yle birlikte, Başbakan Erdoğan'ın Üsküdar Kısıtlı'daki konutunda kurulan taziye çadırına gitti.

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve diğer konuklarıyla çadırda bir masa etrafında oturdu.

Başbakan Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'ın da bulunduğu ziyarette, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere hurma, lokum, çay ve kahve ikram edildi.

Ziyaret sırasında bir süre sohbet eden Başbakan Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu, Kuran'ı Kerim'in okunmasının ardından birlikte dua etti.

Erdoğan, ziyaretin sonunda Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere teşekkür etti ver 'Allah razı olsun' dedi.

Kılıçdaroğlu'nu arabasına kadar geçiren Başbakan Erdoğan, konuklarını el sallayarak uğurladı.

İBRAHİM TATLISES DE GİTTİ
Taziye ziyaretine gelenler arasında Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün ile İbrahim Tatlıses de yer alırken, çok yakın akrabaların dışında başka ziyaretçi alınmayacağı öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın kendisine taziyede bulunamayan milletvekilleri ve partililerin ziyaretlerine yarın yapılacak grup toplantısı ile 14 ve 16 Ekim arasında Kızılcahamam'da yapılacak İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kabul edeceği belirtildi.

İSRAİL'DEN MESAJ
Öte yandan siyasi kriz yaşanan İsrail'den de bir taziye mesajı geldi.

Başbakanlık kaynaklarından verilen bilgiye göre, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Başbakan Erdoğan'a başsağlığı dileğinde bulundu.

Peres, Erdoğan'a, "Sınırsız acınızı çok iyi biliyorum. Sevgili annenizin vefatı büyük üzüntüyle karşılandı. Kendi deneyimimle, derin yas duygusunu, insanın kendini öksüz kalmış gibi hissetmesini ve kaybınızın yol açtığı sınırsız acıyı çok iyi biliyorum" dedi.

Peres, mesajında şöyle devam etti. "Bu yaslı günlerde en içten başsağlığı dileklerimi lütfen kabul buyurunuz. Merhumenin huzur içinde yatmasını ve anısının her zaman değerle yadedilmesini dilerim."

Bu arada, Irak Milli Meclisi Başkanı Usame El Nuceyfi de, Başbakan Erdoğan'ın Üsküdar Kısıklı'daki konutuna gelerek taziye ziyaretinde bulundu.