Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere uyarı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, MYK toplansında, vekilleri uyardığı ve  Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan 'ırkçılık' tartışmalarının son bulmasını istediği öğrenildi.

NTV Haber 31.01.2013 - 01:34

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere uyarı

CHP Merkez Yönetim Kurulu, Birgül Ayman Güler’in "Türk ulusuyla Kürt milletini eşit gösteremezsiniz" sözlerinin ardından ilk kez toplandı.

İki buçuk saat süren toplantı sonrası açıklama yapılmazken, Güler’in sözlerinin toplantıda gündeme geldiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu grup toplantısında Güler'e yaptığı uyarının ardından "Konunun kapanmasını ve bir daha gündeme gelmemesini" istedi.

CHP yönetimi il başkanları toplantısında ırkçılık tartışmasını uzatmama eğiliminde olsa da, Doğu ve Güneydoğu kentlerinin il başkanlarının Güler'e yönelik tepkilerini genel başkana iletmesi bekleniyor.

Bugün yapılacak il başkanları toplantısı sonrasında yazılı bir açıklama da yapılacak.

Açıklamanın genel başkana bir destek deklarasyonu olması, parti içi tartışmaların son bulması, parti disiplinine ve programına uyulması çağrısı içermesi de bekleniyor.

'İŞ PARTİSİ' TEPKİSİ
CHP MYK'nın gündeminde, haftasonunda yapılan Adana mitingine İşçi partisinin gençlik yapılanması, ve Türkiye Gençlik Birligi'nin katılması da vardı.

Toplantıda, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Doğan söz konusu mitingin ardından bazı CHP'lilerin İşçi Partisi’ne geçeceği iddialarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Emre Doğan'ın verdigi tepkiye, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda MYK üyesi de destek verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...