Kılıçdaroğlu'ndan elektrik şirketlerine uyarı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, elektriğe zam tartışmalarına yönelik açıklama yaptı. Elektrik dağıtım şirketlerini uyaran Kılıçdaroğlu, ''Zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı. Halktan ve milletten yana tavır alacağız ve bunun hesabını soracağız'' dedi.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 02.10.2021 - 16:09

Kılıçdaroğlu'ndan elektrik şirketlerine uyarı

Genel Başkanı , Bolu Abant'ta gerçekleştirilen CHP Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

"HAYAT PAHALILIĞI ALDI BAŞINI GİDİYOR"

Herkesin düşünmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Alana gidip gezdiğinizde görüyorsunuz, hanelerde büyük sıkıntı var. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Bu da bizim bildiğimiz gerçeklerden birisidir. İşsizliğe bakıyorsunuz rekor seviyede. Akademik dünya Türkiye'de artık derin yoksulluk araştırması yapıyor. Yoksulluğun araştırılmasının 21. yüzyılın Türkiye'sinde yapılması, geldiğimiz noktayı göstermesi açısından son derece önemlidir. Aylık elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen milyonlar var" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, 2014 yılından itibaren kişi başı düşen yıllık gelirin her yıl düzenli olarak düştüğünü belirterek, Türkiye'nin yönetilmediğini, günlük kararlar alındığını savundu.

Tablonun daha da ağırlaşacağını öne süren Kılıçdaroğlu, "Bu dertleri başımıza açan kim Bunları sormak zorundayız" dedi.

''TÜRKİYE'NİN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOK"

Yolsuzluğun meşrulaştırıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bizimle aynı dünya görüşünü paylaşmayan insanlarla da beraber yaşamak, sohbet etmek, gülmek, üzülmek istiyoruz. Yapacak çok işimiz var. Gittiğim yerlerde vatandaşlarla yaptığım toplantılarda şunu söylüyorum; ben sizin oyunuza değil, sorununuza talibim. Gittiğiniz her yerde bunu ifade edin. Bu ağır yükü ortadan kaldıracak, sağlıklı ve tutarlı politikacıları ortaya koyacak partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Biz bunu yapacağız, yapmak zorundayız. Tarihin bize yüklediği böyle bir sorumluluk var.

Evet, bütün sorunlara talibiz. Onlar sorunlardan kaçıyorlar, sorunların dillendirilmesini de istemiyorlar. Biz sorunların tamamına talibiz ve çözeceğiz çünkü biz ülkemizi seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Daha onurlu ve gururlu bir ülkede, daha gelişmiş bir ülkede yaşamak istiyoruz. Şunu da gittiğiniz her yerde ifade edin; Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün sorunları çözülebilir. Çözmeyenler, aslında devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini bilmeyenlerdir. Sorunlar baskıyla tehditle sopayla çözülmez. Sorunlar, akılla mantıkla birikimle deneyimle çözülür, daha da önemlisi planlamayla çözülür. Sorun varsa sorunu nasıl çözeceğinizi oturur planlarsınız ve sorunu çözersiniz."

CHP milletvekilleri olarak insanların uçuruma savrulmalarına izin vermeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, hep beraber freni patlamış kamyonda yokuş aşağı gidildiğini, önce freni tamir edip halkla ve ekipleriyle bu işi selamete ulaştıracaklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, tüm sorunları halkla omuz omuza çözeceklerine belirterek, "Aldığımız her kararı, kararın taraflarıyla bir araya gelip konuşacağız. Beraber çözeceğiz" dedi.

''GEREKİRSE KADEMELİ OLARAK TÜKETİMİ DURDURMAYA ÇAĞIRACAĞIZ HALKIMIZI''

CHP lideri Kılıçdaroğlu, elektrik şirketlerine de çağrıda bulundu. şirketlerinin zam hazırlığı yaptığını savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Onları uyarmak benim ve bizim ortak görevimizdir. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız, söylüyorum bunun bedelini ödeyeceksiniz. Zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı. Bunun mücadelesini vereceğiz. Yarın iktidar olduğumuzda yapmaya kalkarlarsa bunun hesabını kesinlikle soracağım. Halktan ve milletten yana tavır alacağız ve bunun hesabını soracağız."

Kılıçdaroğlu, her şeye zam yapıldığını belirterek, "Buradan vatandaşı kurtarmamız lazım. Bunun mücadelesini birlikte vermemiz lazım. Tarihin bize yüklediği bir sorumluluk var. Bu sorumluluğun bilincinde hareket etmek zorundayız" diye konuştu.

Çok ağır bir sorumluluğu devralmaya hazır olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Sofralar dolu değil. Sofrasından da aşından da sorumlu olacağız. Bu sorumluluğu da üstleneceğiz. Her evde bereketin ve huzurun olmasının sorumluğu bizim sırtımızda. Biz o sorumluluğu almaya hazırız. Emeklilerin aldıkları aylıklardan haklarını arayan memurlara kadar herkesin sorumluluğunu alacağız" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, üniversiteyi kazanıp yatacak yer bulamayan gençlerin sorununa üstlenmeye hazır oldukları aktararak, "Onların da yerini yurdunu yapacağız. Bir yıl içinde yapacağız" dedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...