Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan’a düello daveti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Adam gibi adamsan, yürekli adamsan, sözüne güveniyorsan, bilgin kültürün varsa çık televizyona tartışalım diyorum. Söz veriyorum ... sadece Anayasa konuşacağız'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.08.2010 - 15:03

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan’a düello daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Elazığ PTT Meydanında düzenlenen mitingde, vatandaşları, ''Merhaba Elazığ, merhaba yiğit insanlar, benim toprağım, benim suyum, benim insanlarım tekrar merhaba'' diye selamladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın gündeminden uzak olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan 12 Eylül'de yapılacak referandumda ''hayır'' oyu vermelerini istedi.

''Hayır diyeceğiz ki hayırsızlardan hesap sormayı bilelim'' diyen Kılıçdaroğlu, miting meydanına geldiği seçim otobüsünü işaret ederek, şöyle konuştu;

''Bizim otobüsümüz bu aldığımız para belli. O parayla 'yi adım adım geziyoruz. Her tarafı gezeceğiz. Biz kendi imkanlarımızla geziyoruz. Recep Bey'in altında otobüsü var. Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yazıyor. Yani devletin imkanlarıyla geziyor. Onun parasını kim veriyor biliyor musunuz? Fakir fukara veriyor. İki büyük ovayı susuz bırakacaksın.

Sulama projelerini yılan hikayesine dönüştüreceksin, sonra Elazığ'a gelip benim anayasama 'evet' ver diyeceksin. Niye 'evet' verecekler, Sayın Başbakan güzel söylüyorsun da ben sana niye 'evet' vereyim? Sen ne yaptın Elazığ'a?''

Başbakan Erdoğan'a bir televizyon programında karşı karşıya gelme teklifini yineleyen Kılıçdaroğlu, '' Adam gibi adamsan, yürekli adamsan, sözüne güveniyorsan, bilgin kültürün varsa çık televizyona tartışalım diyorum. Söz veriyorum, onun yolsuzluk dosyalarını getirmeyeceğim. Sadece Anayasa konuşacağız.

Kenan Paşa'nın yapmaya cesaret edemediğini bunlar yapıyorlar. Siz de biliyorsunuz, ben de biliyorum ki bunlar 12 Eylül'den hesap soramazlar. Hesap soracaksan önünde Yaşar Büyükanıt duruyor. Yürekli adamsan hesap sorarsın. O muhtırayı veren paşadan hesabı da biz soracağız'' diye konuştu.

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'a üstün hizmet madalyası verilmesini de eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Bunlar kendilerine muhtıra veren paşaya üstün hizmet madalyası verdiler. Rahmetli Aziz Nesin olsaydı buna inanamazdı'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...