Kılıçdaroğlu'ndan 'manidar' yanıtı

Kılıçdaroğlu, Suriye'de tutuklu bulunan Türk gazetecinin CHP'nin girişimleriyle serbest bırakılmasını 'manidar' olarak niteleyen Hüseyin Çelik'e yanıt verdi: "Neyin manidarı, oturun kalkın bize teşekkür edin."

Haberler 17.11.2012 - 16:07

Kılıçdaroğlu'ndan 'manidar' yanıtı

Suriye'de Esad güçlerinin elinde 3 aydır tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ın CHP'li vekillerin girişimleriyle bugün serbest bırakıldı.

Gelişmeyle ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, "Cüneyt Ünal'ın devlete ya da sivil toplum örgütlerine değil de CHP'ye teslim edilmesi manidar" diyerek, CHP-Esad yakınlığı göndermesi yaptı.

Çelik'in bu imasına yanıt gecikmedi.

CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ''Gençler Konuşuyor Kılıçdaroğlu Dinliyor" programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Manidarmış, neyin manidarıymış? Oturun kalkın CHP'ye teşekkür edin. Suriye batağından o gazetecimizi çıkardık 'ye getirdik. Türkiye için getiriyoruz insanımız için gazeteciler için getiriyoruz. Bu ülkenin sağlıklı haber alma hakkı için getiriyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Ünal'ın serbest kalmasından herkesin mutluluk duyması gerektiğini de sözlerine ekledi.

GÜL'DEN CHP'YE TAKDİR
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Karabük'teki Ramsey Fabrikası'nı ziyareti sırasında konuya değindi. Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılması için girişimde bulunan milletvekillerinin davranışlarının takdir edilmesi gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, ''Sayın milletvekillerinin hepsinin gayretleri gerçekten çok takdir edilecek çalışmalardır'' diye konuştu.

'HEPİMİZİN GÖZÜ AYDIN'
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye'de tutuklu bulanan gazeteci Cüneyt Ünal’ın serbest bırakılıp Türk Heyetine teslim edilmesiyle ilgili olarak, “Bundan dolayı büyük bir sevinç yaşıyorum. Hepimizin gözü aydın ve büyük geçmiş olsun Kendisine geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Arınç, Ünal’ın serbest bırakılması için girişimlerde bulunan milletvekillerine de teşekkür etti.

Sayfa Yükleniyor...