Kılıçdaroğlu'ndan 'Projeleri yok' eleştirisine yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir video mesaj yayınladı. CHP'li belediyelerin projelerini anlatan Kılıçdaroğlu, "İktidar olduğumuzda, 6 ayda Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz" dedi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 16.05.2021 - 15:44 | Son Güncelleme : 16.05.2021 - 15:47

Kılıçdaroğlu'ndan 'Projeleri yok' eleştirisine yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını döneminde, partili belediyelerin 11 milyon 200 bin vatandaşa hizmet götürdüğünü bildirdi.

CHP'den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından video paylaştı.

''BELEDİYELERİMİZ BİNLERCE PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ''

"Sevgili gençler yine karşınızdayım" ifadesini kullanarak başladığı videoda Kılıçdaroğlu, Türkiye'de hakkında en fazla kirli kampanya yapılan kişinin kendisi olduğunu savundu. Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"İktidar eliyle yaptılar. Trolleri, çeteleri vardı. Bütün bunlar aracılığıyla yaptılar, iftira attılar. Nasıl olsa dilin kemiği yok. Belki benim de biraz suçum var, çıkıp bunlara zamanında cevap vermedim. 'Sen doğru dur, eğri belasını bulur' demişti, rahmetli babam. Şimdi belalarını buluyorlar, bütün pislikleri ortalığa saçıldı. Bir algıyı yıkmak için karşınızdayım. Ne diyorlardı? 'CHP çalışmıyor, Kılıçdaroğlu'nun projeleri yok.' Var efendim. İktidar değiliz ama projelerimiz var. Bu kısa süre içinde binlerce projeyi belediye başkanlarımız hayata geçirdi."

CHP'nin yaptığı projeleri örnekleriyle anlatan Kılıçdaroğlu, "Ne diyorlardı? 'CHP çalışmıyor, belediyeleri çalışmıyor, sakın oy vermeyin. CHP'li belediyeler gelirse sosyal yardımlar kesilir.' Sadece pandemi döneminde CHP'li belediyeler 11 milyon 200 bin vatandaşa hizmet götürdüler, ayni ve nakdi yardım götürdüler" dedi.

''İKTİDARIMIZDA 6 AYDA TÜRKİYE'NİN KADERİ DEĞİŞECEK''

İktidara geldiklerinde projelerin çok daha mükemmellerini yapacaklarını ve her kuruşun hesabını vereceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, gençlere, "Emin olun 6 ayda Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Size sözüm söz, 6 ayda hayatınız değişecek. Yeni bir Türkiye'ye doğmuş olacaksınız. Hep birlikte yapacağız" diye seslendi.

Sayfa Yükleniyor...