Kılıçdaroğlu’ndan protestoculara selam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl'deki mitingi sırasında iki farklı grup tarafından protesto edildi. Protestoculara selamla karşılık veren Kılıçdaroğlu, "Selam ve saygılarımı gönderiyorum" dedi.

Haberler 25.08.2010 - 15:24

Kılıçdaroğlu’ndan protestoculara selam

CHP lideri genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl'deki mitingi sırasında iki farklı grup tarafından protesto edildi. Kılıçdaroğlu, protestoculara selamla karşılık verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PTT Kavşağı üzerinde düzenlenen mitingde halka seslendi.

Miting öncesinde alana yaklaşık 100 metre uzağında toplanan gruplar protestoya başladı.

Sayıları iki bini bulan protestocuların tansiyonu yükseltmesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri, protestocular ile miting alanı arasına etten duvar ördü.

Protestocu gruptan bazıları ''Bingöl CHP'ye mezar olacak'', ''Başbakan Tayyip, kahrolsun CHP'' şeklinde sloganlar attı. Protestocu gruptakilerden bazıları da BDP bayrağı açtı.

Protesto, CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu'nun konuşması boyunca devam etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını "Onlara da buradan sevgi saygı gönderiyorum. Çünkü biz özgürlükten yanayız. Herkesin düşüncesini özgürce dile getirmesinden yanayız'' diye tamamladı.

Bu arada, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını yaptığı meydanda asılı olan ''Kardeş Kemal'' anlamına gelen, ''Bra Kemal'' yazılı afiş dikkati çekti.

33 ŞEHİT ANITINA ZİYARET
Bu arada, Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'dan Bingöl'e gelirken, 1993'de 33 erin şehit olduğu yeri ziyaret etti. Burada yapılan anıtın tadilatta olduğunu gören Kılıçdaroğlu, bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, ''O dönem de silahların sustuğu bir dönemdi, fakat 33 askerimiz ailelerine giderken burada şehit edildi. Umuyorum bir daha böyle benzer olaylar yaşanmaz, barışı ve huzuru istiyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...