Kılıçdaroğlu’nu havaalanında karşılanacak

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, yarın İstanbul’a gelecek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun havaalanında binlerce kişi tarafından karşılanacağını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.12.2013 - 14:40

Kılıçdaroğlu’nu havaalanında karşılanacak

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “CHP İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Merkezi" olarak da kullanılacak yeni il başkanlığı binasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, yarın Atatürk Havalimanı'nda, binlerce kişinin karşılayacağını belirten Sarıgül, daha sonra binanın açılışı gerçekleştireceklerinisöyledi.

Açılışın ardından kampanya merkezinin 7/24 çalışmaya başlayacağını aktaran Sarıgül, "İstanbul'da çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Hiçbir siyasi parti gözetmeden, ötekisi olmayan bir anlayışla bütün yurttaşlarımızla beraber olacağız. Projelerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi İstanbul halkıyla buluşturacağız. İnanıyorum ki İstanbul halkı bizim bu çağrımıza çok güzel bir şekilde cevap verecektir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun E-5’in 14 noktasında halkı selamlayacağını dile getiren Sarıgül, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Sarıgül, “Yarın burada, İstanbul'da çok güzel bir düğün olacak. Çok güzel bir bayram olacak. Yarın İstanbul'da muhteşem bir şenlik olacak. 30 Mart akşamı da İstanbul'da sevgi kazanacak, barış kazanacak, ötekisi olmayan anlayış kazanacak” dedi.

Mustafa Sarıgül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında, kendisi için "Dosyaları var diye gönderdikleri zatı aday yaptılar" ve “Sen Şişli'de ne yaptın?' diye sorarlar" şeklinde ifadeler kullandığını belirtmesi üzerine, "O soruların bizde muhteşem ama muhteşem cevapları var. O sorular geldikçe ben keyif alıyorum. O sorular geldikçe İstanbul'da iktidara ne kadar yaklaştığımızı da görüyorum" dedi.

Sarıgül, bir soru üzerine "Emir Sarıgül'ün belediye başkan adayı olması söz konusu bile değildir” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, yarınki karşılama ve tören öncesinde, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Kahraman ve diğer ilgililere son uyarılarını basının önünde yaptı.

Bir ilçe teşkilatı başkanını aradığını ancak telefonlarının kapalı olduğunu belirterek, bu konuda hassas olunmasını isteyen Sarıgül, şöyle konuştu: "İlçe teşkilatlarının ışıkları yanacak. Artık iktidara hazırlanıyoruz, iktidara geliyoruz. Yarın atılacak sloganlar 'Başbakan Kemal', 'Çalışa çalışa kazanacağız', 'El ele, kol kola, omuz omuza' olacak. Otobüste Genel Başkanımız, İl Başkanımız ve sadece sadece basın mensupları olacak. Basına önem vermeliyiz çünkü bu kadar emeği basınımız aktaracak. Hiç kimsenin kendisini, bana, Genel Başkanımıza göstermek için gelmesine gerek yok. Halka gösterelim kendimizi. Her arkadaşımız, yarın full-time tıraşlarını olacaklar, kravatlarını takacaklar. Çünkü yarın İstanbul'u aldığımız ilk gün. Biz yarın burada bir kampanya merkezini açmıyoruz, İstanbul Büyükşehir İktidara Hazırlık Merkezi'ni açıyoruz. Gazanız mübarek olsun, yolumuz açık olsun, Allah hepimizi korusun."

Sayfa Yükleniyor...