Kılıçdaroğlu'nu mest eden pankart

Kayseri'deki referandum mitinginde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, meydanda açılan bir pankartı mikrofondan okudu.

Haberler 25.07.2010 - 15:11

Kılıçdaroğlu'nu mest eden pankart

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum mitingleri sürüyor.

Malatya'dan Kayseri'ye geçen Kılıçdaroğlu, Tomarza ilçesine bağlı Dadaloğlu Beldesi'ndeki şenliklere katıldı.

Anayasa değişiklik referandumunda 'hayır' oyu isteyen Kılıçdaroğlu, meydanda bir kişinin taşıdığı ''Bir düş gördüm. Düşümü 'hayır'a yordum. Recep'i düşerken Kemal'i uçarken gördüm'' pankartını okudu ve ''Dadaloğlu'nun memleketinde bu yazılıyorsa gerçekleşecektir'' dedi.

CHP liderine konuşmasının ardından plaket ve el dokuması kilim hediye edildi. Kılıçdaroğlu, daha sonra halk oyunları gösterilerini izledi ve türküleri dinledi.

ECEVİT'İ ÖRNEK GÖSTERDİ
Bu arada, Kemal Kılıçdaroğlu'nu taşıyan parti otobüsünün yolu Kayseri'den Tomarza ilçesine gelirken Kanber köyünün yakınlarında vatandaşlarca kesildi. Kılıçdaroğlu burada aralarında 1997'de gazi olan Soner Çankaya'nın da bulunduğu vatandaşlarla sohbet etti.

Çankaya, Kılıçdaroğlu'na ''Terörü nasıl bitireceksiniz?'' diye sordu. Kılıçdaroğlu, bu soruya ''Bize dost görünüp terör örgütüne destek verenleri afişe etmek lazım'' şeklinde yanıt verdi ve Bülent Ecevit'i örnek gösterdi.

İHANETİ GİT ERBAKAN'A SOR
Kılıçdaroğlu, Kayseri'nin Bünyan ilçesinde de vatandaşlara hitap etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Şimdi de ağzı bozuldu. Efendi davrandık diye bizi hafife almasın. Senin ses kaydını çıkaracağım. Onun yalanlarını yakasına yapıştırmazsam, bana da Kemal Kılıçdaroğlu demesinler.

Sen kim oluyorsun da bize yalancı diyorsun. Bizim yalan bir tek cümlemizi bile söyleyemez, ama biz senin yalanlarından ansiklopedi yazarız.

Kalkmış bizi ihanetle suçluyor. Sen kimsin bizi ihanetle suçluyorsun? Bizim kitabımızda ihanet yoktur. İhaneti merak ediyorsan, git Erbakan'a sor bakalım, ihaneti. Erbakan sana cevap versin."

Başbakan Erdoğan'ın, 12 Eylül mağdurlarını istismar ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, ''Siz, bir tane AKP'linin 12 Eylülde işten atıldığını, işkence gördüğünü, gördünüz mü? Ülkücüler, solcular hapis yattı. Bedel ödemiş insanların acılarını istismar ediyor. Sen kim oluyorsun? Sen, Kenan Evren'in yetiştirmesisin. Önce ona bak.

Bir vatandaşın taşığı ''Bolu Bey'ine karşı Köroğlu, Recep Bey'e karşı Kılıçdaroğlu'' yazılı pankartı işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Recep Bey, keşke Bolu Bey'i kadar olsa ama Bolu Bey'i kadar değil. Bolu Bey'i verdiği sözü tutmuştu, Recep Bey sözünü bile tutmadı'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...