CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınpederi Ali Hıdır Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun ağabeyi Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu'nun Esentepe Mahallesi Demiroluk mevkiindeki evinde misafir olarak kalıyordu.

Gece pencere kenarındayken fenalık geçiren 82 yaşındaki Özdağ, 5 katlı apartmanın kaldığı 3'üncü katından aşağıya düştü.

Ali Hıdır Özdağ, ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Özdağ kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Adli Tıp’ta yapılan ön otopside Kılıçdaroğlu'nun kayınpederi Ali Hıdır Özdağ’ın kalp krizi geçirdiği belirlendi.

SAVCI OKTAY: İNTİHAR İÇİN SEBEP YOK
Cumhuriyet Savcısı Hakan Oktay, düşmenin kalp krizine bağlı olarak gerçekleştiğini düşündüklerini söyledi.

Savcı Oktay, ''Bir hava alma ihtiyacı hissetti herhalde. O panikle cam açılınca düşmüş olduğunu düşünüyoruz. Çünkü gelen ilk bilgiler intihar gerektirecek bir sorun olmadığını gösteriyor. Bulgular da kalp krizi geçirdiği yönünde. Ona bağlı düşmüş olacağını düşünüyoruz'' dedi.

DOKTOR TOKDEMİR: KALP KRİZİ GEÇİRMİŞ
Otopsiyi yapan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tokdemir de "Özdağ'ın sol inen kalp damarının da tam olarak tıkalı olduğu ve kalp kasına yaptığımız incelemede ise kalp krizini gösteren bir bulguyu tespit ettiğimizden dolayı muhtemeldir ki kişi, fenalaşması sonucunda cama çıkmış, şuurunu kaybetmesi ile aşağı düşmesi sonucunda ölmüş olabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

AJANSLAR ÖNCE 'İNTİHAR' DEDİ
Ajanslardan gelen ilk haberlerde, Özdağ'ın intihar ettiği iddia edilmişti.

Kocaeli'nde yaşayan Ali Hıdır Özdağ’ın iki gündür sözkonusu evde misafir olarak bulunduğu öğrenildi.

CENAZEYE YARIN GİDECEK
Ölüm haberini telefonla öğrendiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, tüm programını iptal etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine ''Kayınpederimin cenazesine yarın sabah gideceğim'' dedi.