Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 90'ıncı yılı kutlanırken ve Marmaray açılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iftirada bulunduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini "akıl almaz" olarak nitelendiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Hangi din ve ahlak, ülke yönetimine talip anamuhalefet liderine, milletin gözünün içine baka baka iftira etmesine izin verir. Bilen söylesin. Kılıçdaroğlu'nun Başbakanımıza yaptığı iftira, onun ahlak yoksunluğunun bizzat kendi lisanıyla itirafıdır. Bu muhalefet değil, ahlaksızlıktır. Bir yandan 'ahlak' deyip öte yandan bütün dinlerin ve ahlak anlayışlarının reddettiği ahlaksızlığı bilmek isteyen lütfen Kılıçdaroğlu'na baksın."

'VAPURLARDAKİ KADINLARI DİKİZLİYOR'
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Ankara Tandoğan Meydanı'ndaki "Cumhuriyet İçin Ankara Buluşması"nda yaptığı konuşmada "Bir diktatör var biliyorsunuz, kadınların kaç doğum yapacağına, ne zaman doğum yapacaklarına, nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor. Hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor ve daha garip bir şey Dolmabahçe'de oturup Kadıköy'den gelen vapurlardaki kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ruh halidir acaba, bu nasıl bir ahlak anlayışıdır acaba. Onurumuz olan yiğit kadınlara sesleniyorum, size seçme ve seçilme hakkını veren bir partinin genel başkanı olarak sesleniyorum, sizin bedeniniz, kıyafetiniz üzerinden siyaset yapanlara ders vermek sizin boynunuzun borcudur" diye seslenmişti.