Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul FETÖ'den gözaltına alındı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlarından Fatih Gürsul'un FETÖ soruşturmasında gözaltına alındığı bildirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Adil yargılama olursa bizim için sorun olmaz" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.12.2016 - 09:56 | Son Güncelleme : 06.12.2016 - 17:20

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul FETÖ'den gözaltına alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın'ın talimatı üzerine Ankara'da gözaltına alınan Fatih Gürsul'un Ankara'daki evinde arama yapıldığı öğrenildi.

Kırmızı listede ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen Gürsul'un Ankara'daki işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

Fatih Gürsul'un İstanbul Üniversitesi'ndeki görevine kanun hükmünde kararname ile son verilmişti.

"ADİL YARGILAMA OLURSA SORUN OLMAZ"

Kılıçdaroğlu'dan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Diyarbakır'da konuşan CHP lideri, "Fatih Bey danışmanımdı. İyi bir iletişimci, iyi bir hoca. Danışmanlığı sırasında bizim mitinglerde, hangi konular üzerinde duralım diye araştırma yapardı. Kendisinin suçu var mıdır, yok mudur bilmiyoruz tabii. Adil yargılama olursa bizim için sorun olmaz. Herkes gidecek ifadesini verecek, ne gerekiyosa yapılacak" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...