Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasına yorum

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul yürüyüşünde bozkurt işareti yapması soruldu.

ntv.com.tr 25.06.2017 - 08:16 | Son Güncelleme : 25.06.2017 - 08:21

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasına yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramının ilk gününde Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki mezarını ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli'ye, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul yürüyüşünde bozkurt işareti yapması soruldu.

16 Nisan referandumu öncesi de benzer bir durumun yaşandığı ve kendisinin "memnun oldum" dediği hatırlatılan Bahçeli'nin, dünkü bozkurt işaretine yorumu ise şöyle oldu:

"Samimiyse başımın üstünde yeri var. Yok ülkücü camiayı kandırdığını sanıyorsa kendi kanıyor farkında değil..."

Kılıçdaroğlu, İstanbul yürüyüşünün dünkü bölümünde böyle görüntülenmişti
Kılıçdaroğlu, İstanbul yürüyüşünün dünkü bölümünde böyle görüntülenmişti

"YÜRÜRKEN DÜŞÜNMESİ LAZIM"

CHP Lideri'nin yürüyüş esnasında bazı kavramlar kullandığını ve bunların açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyleyen Bahçeli şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'dan neyi anlıyor? 18 Temmuz'dan neyi kastediyor? İkisi arasındaki 5 günlük fark ne anlama geliyor? Böyle bir kanaat değişikliği nereden kaynaklanıyor? Bunların kamuoyu ile paylaşılması lazım. Konuşmasına bakılırsa, 18 Temmuz'da sessiz bir devrim var ama milletin 249 şehidiyle, Türkiye'nin birliğini, dirliğini, devletini koruyan bir mücadelesi olarak da 15 Temmuz ihanet darbesinin olduğu gün var. Kemal Kılıçdaroğlu bunların hagisini tercih ediyor? Bunu ve sebeplerini açıklaması lazım. Yürürken düşünmesi lazım."

Alparslan Türkeş'in mezarına ziyareti sonrası yaptığı açıklamalara, geleneksel olduğu üzere yine bayramın ikinci günü bayramlaşma yapacaklarını söyleyerek başlayan Bahçeli, Ramazan bayramının; bayramın tüm değerlerinin tahrip edildiği, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve ortak değererin sarsıldığı bir süreçten sonra gerçekleştiğini belirtti ve sözü 15 Temmuz’a getirdi:

"15 Temmuz katliam ve ihanet güdünür. Üzerinden 346 gün geçmiştir, 21 gün sonra 1. yılı anılacaktır. Böyle bir süreç çok yönüyle değerlendirilmelidir. 346 gün içerisinde ne olmuştur, darbenin bütün tesirleri kaldırılmış mıdır, Türkiye normalleşme ve istikrar sürecine girmiş midir? Bu gibi konular için 3 günlük bayram süreci, başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hepimizn değerlendirme yapacağı ve düşüneceği günlerdir. Parti olarak bu anlaşyışla hareket etmeliyiz.

Hala FETÖ ve PKK ile mücadele devam etmektedir... İki örgütün de kökü kazınmalıdır. Mahkemeler fazla uzatılmamalıdır. Bomba atan belli, atıldığı yer belli, şehidimiz belli, hala mahkemede bu sürüncemede bırakılıyor, Mutlaka sonlandırılmalıdır. Yani 2017 yılı son 6 ayı içerisinde Türkiye’de iki terör örgütünün de kökü kazınmalıdır"

Sayfa Yükleniyor...