Kılıçdaroğlu'nun terör reçetesi

CHP lideri , Adıyaman'da son günlerdeki terör olaylarına değindi.

21.06.2010 - 23:49

Kılıçdaroğlu'nun terör reçetesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güneydoğu gezisi kapsamında gittiği Adıyaman'da halka seslendi.

Adıyaman şehir merkezinde düzenlenen mitingde halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "35 yıldır süren terörü ancak CHP bitirebilir" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Kan yıkamakla temizlenmez. Huzur ve güvenliğimizi sağlamak için, birilerinin reçetesine değil halkın reçetesine başvuracağız" şeklinde konuştu.

"BİRİLERİNİN REÇETESİ"
''Etnik kimlikleri sorgular hale getiren siyaseti al aşağı etmek için yola çıktık'' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Şurada çok güzel bir afiş var, 'Barış için CHP' diyor. Size söz, 35 yıldır devam eden terörü ancak CHP bitirebilir. Çünkü biz insanların etnik kimliğini sorgulamıyoruz, çünkü biz insanımızı seviyoruz. Çünkü biz insanımızı severken her insanın evine alın teriyle kazandığı ekmeği götürmesini sağlayacağız. Terörü birileri elimize reçete verdi diye o reçeteyi uygulayarak sonlandırmayacağız, onun sonlandırmayacağını da biliyoruz. Biz size geleceğiz, toplumsal destek isteyeceğiz, devletin kurumlarıyla barışçıl yöntem bulacağız ve bu coğrafyada terörü sonlandıracağız.''

Toplumsal barışı sağlamak için öncelikle aklı ve mantığı kullanacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''35 yıldır terörü silahla susturmaya çalıştılar. Akıl yok, mantık yok bunlarda. Kan, kan yıkamakla temizlenmez, böyle bir anlayış olmaz. Huzuru ve barışı sağlamak için, toplumsal barışı sağlamak için önce aklımızı ve mantığımızı kullanacağız. Birilerinin reçetesine değil halkın reçetesine başvuracağız'' diye konuştu.

TEKEL İŞÇİLERİNE BİR HAFTADA ÇÖZÜM
Konuşması sırasında yörede yetişen tütünlerden bir miktar elinde tutarak katılımcılara gösteren Kılıçdaroğlu, yanlış politikalar nedeniyle yörede tütün ekiminin bitme noktasına geldiğini savundu.

İktidarları döneminde yeniden tütün ekimine izin vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Söz tütünden açılmışken TEKEL işçilerine değinmekte yarar var. Neden TEKEL işçilerine değineceğim çünkü onlar yeni bir hak aramadılar, onlar var olan haklarını korumak istediler ama Adalet ve Kalkınma Partisi 'siz adam bile değilsiniz' dedi. Bunları hak ediyor mu TEKEL işçileri? Biber gazı sıktılar, kışın soğuğunda havuza attılar. Adıyaman'dan söz veriyorum, CHP iktidarında tekel işçilerinin sorunu birinci haftasında çözülecektir'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda atanamayan öğretmenler sorununu da çözeceklerini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...