Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark'tan başlattığı Adalet Yürüyüşü 9. gününde devam etti. 

Sabah saatlerinde başlayan yürüyüşün ilk molasını Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde veren Kılıçdaroğlu, yarım saat dinlendikten sonra yürüyüşüne tekrar başladı.

Yaklaşık 3 bin kişi ile birlikte yürüyüşüne devam eden Kılıçdaroğlu’na yolun bir bölümünde Milli Gazete köşe yazarı Mustafa Yılmaz ile Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Ahmet Takan da katıldı.

Kılıçdaroğlu ile bir süre birlikte yürüyerek sohbet eden köşe yazarları daha sonra araçlarıyla yürüyüşten ayrıldılar.

Yürüyüşün 9. gününde yaklaşık 275 kilometre geride kaldı. Kılıçdaroğlu böylece Güven Park'tan başlayarak Maltepe Cezaevi'nde sonlanacak yürüyüşte yolun 3'te birinden fazlasını kat etmiş oldu.

400 KİŞİ KORUYACAK

Kılıçdaroğlu’nun Düzce geçişi ile ilgili de tüm tedbirler alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, "Bu konuda gerekli tedbirleri aldık. Hiçbir eksiğimiz yok. Siyasi partilerimizde ne yapacağını biliyor onlarda halkla iç içi olan kurumlarımız. Geçiş sırasında hiçbir aksaklık, eksiklik olmayacağına inanıyoruz. Burada her hangi bir taşkınlık ilimizin adını, imajını etkileyecek her türlü eylemden uzak durulması gerekiyor. Halkımıza bu çağrıyı yapıyoruz. Misafirin geçişi sırasında sağduyulu davranılacak. Gerek fiili olarak, gerek sosyal medya üzerinden hiçbir aksi eylem yapılması yönünde çağrıda bulunuyoruz" dedi.

Vali Zülkif Dağlı yanında bulunan güvenlik görevlileri ile birlikte toplam 400 kişinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu koruyacağını söyledi.