Kilis ve Reyhanlı'ya roket atıldı

Suriye'nin Afrin bölgesinden Kilis ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine roketli saldırı düzenlendi. Kilis'e üç roketli saldırı düzenlenirken, biri inşaata isabet edip patladı. Reyhanlı'ya atılan iki roketten biri, bir kişinin yaralanmasına neden oldu.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 30.01.2018 - 20:11

Kilis ve Reyhanlı'ya roket atıldı

Son dakika haberi! 

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis ve Reyhanlı'ya art arda roketli saldırı düzenlendi.

Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından saat 10.20 sıralarında Şıh Mehmet Mahallesi'ne roket atıldı. Zeytinliğe isabet eden ve patlayan roket can ya da mal kaybına neden olmadı. Polis ekipleri, çevre güvenliğini aldıktan sonra olay yeri inceleme çalışmalarına başladı.

Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından saat 16.15 sıralarında Ekrem Çetin Mahallesi'ne atılan bir diğer roket, inşaat halindeki iki katlı binanın altındaki işyerine isabet etti. Can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak inceleme başlattı. Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Afrin'in kırsalındaki teröristler tarafından atılan ve Ekrem Çetin Mahallesi Kocaali Sokak'ta bulunan binaların arasındaki boş araziye düşen roket ise patlamadı. Patlamayan roketin etrafından çevre güvenliği alan polis ekipleri, bölgeye kimseyi yaklaştırmadı. Olay yeri inceleme ekipleri, roketle ilgili çalışma başlattı. 

KARŞILIK VERİLDİ

Sınırda konuşlu Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerce Afrin'deki terör hedeflerine Fırtına obüsleriyle misliyle karşılık verildi.

Bu arada Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı 20 Ocak'tan bu yana Kilis'e 20 roket atıldı, biri Suriye uyruklu 2 kişi hayatını kaybederken 21 kişi yaralandı.

REYHANLI'YA İKİ ROKET

Bir saldırı da Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düzenlendi. Yine Afrin bölgesinden atılan 2 roket, Gültepe Mahallesi'nde boş durumdaki bir evin duvarına isabet etti.

Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi. Saldırıda yaralanan bir kişi, hastaneye kaldırıldı. Roket isabet eden evin duvarı ve bir otomobilde hasar oluştu.

Güvenlik güçleri, roketlerin düştüğü yerde incelemelerini sürdürüyor.

KİLİS'E YİNE ROKET ATILDI (AFRİN HAREKATINDA 11. GÜN)

Sayfa Yükleniyor...