Kilis'te açık alanda düğün yasaklandı

Kilis Valiliği, kent merkezi ve ilçelerde düğün, kına ve sünnet eğlencesi gibi etkinliklerin açık alanlarda yapılmasını yasakladı.

Anadolu Ajansı 04.09.2016 - 13:43

Kilis'te açık alanda düğün yasaklandı

Kilis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, halkın huzuru, can ve mal emniyeti, milletin birlik ve beraberliğine kast eden, kamu düzeni ve bütünlüğü için tehdit oluşturan terör eylemlerinin engellenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması için İl İdaresi Kanunu kapsamında düğün, kına gecesi, sünnet merasimi, gelin çıkarma, asker uğurlaması ve benzeri etkinliklerin açık alanlarda düzenlenmesinin yasaklandığı belirtildi.

Bu tarz etkinliklerin, tahsis edilen kapalı alanlarda yapılması gerektiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Düğün ve benzeri organizasyonları yapmaya uygun kapalı alan bulunmayan yerleşim yerlerinde ise konunun kaymakamlıklarca değerlendirilerek kolluk kuvvetleriyle koordinasyon içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Kapalı alanlarda yapılacak düğün, kına gecesi, sünnet merasimi ve benzeri etkinlikler için bağlı bulunulan polis ve jandarma kuvvetlerine, düğün sahibinin adı ve soyadı, iletişim bilgileri ve etkinlik yapılacak yeri ve saatini gösterir dilekçeyle en az 24 saat öncesinde başvuru yapılmalıdır."

Sayfa Yükleniyor...