Kilitlendiği evin balkonundan kaçmaya çalışan genç kız öldü

Bursa'da abileri tarafından erkek arkadaşıyla görüşmemesi için bir odaya kilitlenen 16 yaşındaki kız, apartmanın üçüncü kat balkonundan uçlarını birbirine bağladığı çarşaflarla kaçmaya çalışırken düşerek yaşamını yitirdi.

Anadolu Ajansı 19.10.2017 - 08:06

Kilitlendiği evin balkonundan kaçmaya çalışan genç kız öldü

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, anne ve babalası daha önce vefat ettiği için, 6 katlı bir apartmanın üçüncü katındaki dairede iki abisiyle yaşayan 16 yaşındaki Kübra Dikmeli, erkek arkadaşıyla buluşmak istedi.

İzin vermeyen abileri, Kübra'nın dışarı çıkmasını engellemek için evin kapısını kilitledi. Bunun üzerine telefonla görüştüğü erkek arkadaşına gece evden kaçacağını söyleyen genç kız, uçlarını birbirine eklediği çarşafları evin balkonundaki demirlere bağlayarak aşağı sarkıttı.

Çarşaflara tutunarak aşağı inmeye çalışan Kübra Dikmeli, dengesini kaybederek yere düştü.

Apartmanın önünde iki arkadaşıyla bekleyen E.B. (16) de ağır yaralanan kız arkadaşını caddenin başına kadar kucağında taşıdı. Bu sırada E.B'nin arkadaşları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Sağlık ekiplerince yapılan incelemede Dikmeli'nin öldüğü belirlendi.

Bölgeye gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Genç kızın abileriyle görüşen ekipler, E.B'yi ifadesine başvurmak üzere polis merkezine götürdü.

Genç kızın cesedi, savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...