Microsoft, ''Arc Touch Mouse'' adlı yeni faresini kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Microsoft Türkiye'den, ''Microsoft farenin ölmediğini kanıtladı'' başlığıyla yapılan açıklamada, Türkiye'de Kasım ayında satışa sunulması beklenen ''Arc Touch Mouse''un taşınırken düzleşerek kolaylık sağladığı ve kullanım sırasında kavislenerek avuca rahat oturacak bir şekil aldığı belirtiliyor.

Firma bültenine göre yeni farede dokunmaya duyarlı sezgisel bir kaydırma bandının bulunduğu, bu sayede kolay navigasyon sağladığı ve sayfaların hızlı veya yavaş kaydırılmasının tek parmak hareketiyle yapılabildiği kaydediliyor.

Arc Touch Mouse Microsoft'un Blue Track teknolojisi sayesinde her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve, minik bir magnetik Nano alıcı/verici farenin alt kısmına kolayca takılıyor. İki AAA pil ile 6 ay çalışan farede bulunan iki renkli gösterge pilin azaldığını kullanıcıya haber veriyor.

Microsoft, söz konusu yeni ürünüyle fare kullanımının bitmediğini, dokunmatik ekran ve tablet kullanıcılarının çoğalmasına karşın farenin hala rahat kullanım ve daha güçlü kontrol için kullanıldığını savunuyor.