'Kimin dinlediğini biliyorum'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in basına sızan ses kaydıyla ilgili, ''Dinlemeleri iktidara yakın bir grup yaptı'' diye konuştu.

02.09.2011 - 11:07

'Kimin dinlediğini biliyorum'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in basına sızan ses kaydıyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.

Dinlemeleri iktidara yakın bir grubun yaptığını savunan CHP lideri, Koşaner'in dinlenmesi ve basına sızan diğer bazı görüntülerle ilgili bilgileri sıkıntı olmaması için paylaşmadığını belirtti.

"Bu ayıbı iktidar ortadan kaldırmalı" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, Koşaner'le birlikte kuvvet komutanlarının görevden ayrılmalarının "tasfiye" görüntüsü vermediğini de belirtti.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Deniz Feneri dosyasındaki bilgilerin kendisine servis edildiği yönündeki iddialara da sert yanıt verdi. CHP lideri, ''Dosyayı görmedim, görsem niye soru sorayım'' dedi.

CHP Genel Başkanı, tutuklu vekiller konusunu da değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, ''AK Parti'nin gündemi anayasa değişikliği bizimki ise tutuklu vekiller" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...