Kimlik sorduğu polislerin ateşini ölçtü

Kısıtlamayı ihlalden para cezası kesilen sürücü, "3 bin 150 lira değil mi? Beni neden yoruyorsunuz? Faturamı verin de gideyim” dedi.

Haberler - DHA 06.12.2020 - 22:44 | Son Güncelleme : 06.12.2020 - 22:47

Kimlik sorduğu polislerin ateşini ölçtü

'nın Karasu ilçesinde yabancı plakalı otomobiliyle kontrol noktasında durdurulan Ergün D., polis ekiplerinin aracının plakasının fotoğrafını çekmesine tepki gösterdi.

Kimlik sorduğu polislerin ateşini ölçmeye de kalkan Ergün D.’ye maske ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150 lira para cezası kesildi.

Karasu ilçesi Doğu Karadeniz Caddesi’nde sürücü Ergün D., yabancı plakalı otomobiliyle kontrol noktasında durduruldu.

Polis ekiplerinin aracının plakasının fotoğrafını çekmesine tepki gösteren Ergün D., "Ben yurt dışından geldim. Avrupa'nın hiçbir yerinde böyle uygulama yok. Arabamın ve benim fotoğraflarımı çekemezsiniz. Bana da ceza yazamazsınız. Ben Türk vatandaşı değilim, isterseniz de yazın” dedi

Bir süre sonra araçtan aldığı ateş ölçer ile kontrol noktasındaki polislerin ateşini ölçmeye kalkan Ergün D., daha sonra polis ekiplerine kimlik sordu.

Polisin, maske takmadığı ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten 3 bin 150 lira para cezası verdiği Ergün D., "3 bin 150 lira değil mi? Beni neden yoruyorsunuz? Faturamı verin de gideyim” dedi. İşlem yapıldıktan sonra Ergün D., aracına binerek uzaklaştı.

"ANNEM CEZAYI DUYSA EVLATLIKTAN REDDEDER"

Sayfa Yükleniyor...