'Kimsenin gözünün yaşına bakmayız'

Pozantı Cezaevi'nde çocuk mahkumlara yönelik cinsel istismar iddialarının titizlikle araştırıldığını söyleyen Adalet Bakanı Ergin, "Sorumluluk gerektiren bir durum çıkarsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız" dedi.

29.02.2012 - 23:30

'Kimsenin gözünün yaşına bakmayız'

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Adana'daki Pozantı Cezaevi'nde çocuk mahkumlara yönelik cinsel istismar iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

İddiaların hassasiyetle incelendiğini söyleyen Ergin, "Kimseniz gözünün yaşına bakmayız" dedi.

Ergin, ''Bab-ı Ali Toplantıları''na gelişinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Pozantı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili basına yansıyan iddialara ilişkin bilgi ve görgü sahibi herkesle görüştüklerini, bu konuyla ilgili çalışmalarını büyük bir kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti.

Bir gazetecinin, Pozantı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili iddialara ilişkin sorusu üzerine Ergin, şunları söyledi:

'HİÇBİR İDDİA AÇIKTA KALMAYACAK'
''Bu konuyla ilgili konuşurken, özellikle kelimelerimi seçerek kullanıyorum. Bu cezaevinde 200 civarında çocuk var. Gerek bizlerin yapacağı değerlendirmeler, siyasetçilerin sözleri, gerekse medya temsilcilerinin yapacağı yorumlar son derece önem taşıyor. Bu açıdan herkesten ricam şu; bu konu ile ilgili tüm iddialar üzerine ciddiyetle gidiyoruz, hiçbir iddia açıkta kalmayacak. Bütün bilgisi olan, konu ile ilgili söyleyecek sözü olan tarafları davet ettik, temas halindeyiz. Bu konu ile ilgili bilgi, görgü sahibi herkesle görüşüyoruz ve çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla devam ettiriyoruz. Sorumluluk gerektiren durum çıkarsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız."

MEDYAYA SESLENDİ
Konuyla ilgili adli soruşturmada sona yaklaşıldığını ifade eden Ergin, konunun siyaset malzemesi yapılmamasını istedi.
Ergin, "Bu süre içinde özellikle medya ve siyasetçilerden ricam şudur; Bu konu, üzerinde siyaset üretilecek konulardan değil, konunun muhataplarının örselenmemesi, şahısların, ailelerinin toplumdaki konumlarının gözetilerek, haberlerde daha hassas davranılmasını şimdilik kaydıyla istirham ediyorum. Ama ondan sonra sonuçlar ortaya çıktığında gerekli değerlendirmeleri de birlikte yapacağız.'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...