Kırklareli Valiliği'nden Covid-19 testi açıklaması

Kırklareli İl Hıfzıssıhha Kurulunca bazı meslek grubu çalışanlarının ve kente dışarıdan gelenlerin Covid-19 testi taramasından geçirilmesine karar verildi. Kırklareli Valiliği kararın herkesi kapsamadığını, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulması halinde kente gelen vatandaşlar arasında tarama amaçlı test yapılacağını bildirdi.

DHA 25.12.2020 - 15:47

Kırklareli Valiliği'nden Covid-19 testi açıklaması

Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Osman Bilgin başkanlığında toplanarak, corona virüsle mücadelede yeni tedbirler aldı.

SİTE VE APARTMAN TOPLANTILARI ERTELENDİ

Karar gereği il genelinde, site ve apartman genel kurul toplantıları, şubat ayı sonuna kadar ertelendi.

COVID-19 TESTİ KARARI

Kentte faaliyet gösteren berberler, kuaförler güzellik ve bakım merkezleri çalışanları, kuryeler dahil kargo firması çalışanları, paket servis hizmeti veren lokanta çalışanları, taksi şoförleri, şehir içi otobüslerin ve işçi servislerinin şoförleri, Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri ve şehir dışından gelen kişilere Covid-19 tarama testi yapılması kararlaştırıldı.

KARARLARA UYMAYANLARA İDARİ İŞLEM

Kırklareli Valiliği'nden yapılan açıklamada, alınan kararlara uymayanlar hakkında gerekli idari işlem yapılacağı kaydedildi.

VALİLİK: HERKESE ZORUNLULUK YOK

Öte yandan Kırklareli Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan ikinci açıklamada, il dışından gelenlere Covid-19 testi yapılacağı yönündeki kararının herkesi kapsamadığı, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulması halinde kente gelen vatandaşlar arasında tarama amaçlı test yapılacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Corona virüs ile mücadele kapsamında ilimiz genelinde faaliyet göstermekte olan berberler, kuaförler, güzellik ve bakım merkezi çalışanları, kuryeleri dahil kargo firması çalışanları, kuryeleri dahil paket servis hizmeti vermekte olan lokanta çalışanları, taksi şoförleri, şehir içi otobüslerin ve işçi servislerinin şoförleri ile Vefa Sosyal Destek Gurubu görevlileri ve şehir dışından ilimize gelen kişilere yönelik koronavirüsle mücadele kapsamında Covid-19 tarama testi yapılması yönünde alınan karar bazı basın yayın organları tarafından, il dışından ilimize gelecek olan vatandaşlarımızın tümüne PCR testi yapılması zorunluluğu getirildiği şeklinde haberleştirilmiştir. Alınan Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulması halinde PCR testi yapılması gerekli görülen, ilimizde belirli risk grubunda yer alan meslek çalışanları ile ilimize gelen vatandaşlarımız arasında tarama amaçlı test yapılacaktır. Basın yayın organlarında belirtildiği gibi ilimize gelecek olan tüm vatandaşlarımıza PCR testi yapılması zorunluluğu gibi bir durum söz konusu değildir."

Sayfa Yükleniyor...