NTV

'Kırmızı fularlı kız' dağa çıktı

NTV Haber

Türkiye

Antalya'daki Gezi Parkı eylemlerinde "kırmızı fularlı kız" olarak kamuoyunun gündemine gelen Ayşe Deniz Karacagil'in PKK'ya katıldığı iddia edildi. Genç kızın annesi iddiayı doğruladı ve kızının sağlığından endişe ettiğini söyledi.

Ayşe Deniz Karacagil, Antalya'da Gezi Parkı olayları soruşturmasında yargılanan beş kişiden biriydi. "Kırmızı fularlı kız" olarak tanınan Karacagil hakkında 98 yıl hapis cezası isteniyordu.

4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan genç kızın taktığı "kırmızı fular" sosyalizmi temsil ettiği gerekçesiyle delil olarak sayıldı.

Ayşe Deniz Karacagil'in yargı süreci devam ederken yeni bir iddia gündeme geldi. 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil'in PKK'ya katıldığı iddia edildi. Genç kızın annesi iddiaları doğruladı.

Ayşe Deniz Karacagil'in annesi Nuray Erçağan, "1 ay oldu gideli bize bir mektubu ulaştı iyi olduğunu söylüyor. Cezaevinde 4 ay PKK'lıların kaldığı koğuşta kaldı. Her gün onların hikeyesini dinledi" dedi.

"Deniz'in sağlığından endişe ediyorum" diyen anne Nuray Erçağan, "Benim korkum pis bir savaş uğruna Deniz'i kaybetmek ya da diğer çocukları kaybetmek" şeklinde konuştu.