Kış bu yıl erken geliyor. Sıcaklık haftasonu ortalama 4-5 derece azalacak. Bazı bölgelerdeki yüksek kesimlerde kar görülecek.

İlişkili Haberler


Yarın Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri yağışlı olacak. Adana ve Kuzey Kıbrıs’ta da yağış olacak.

Cuma günü Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz boyunca kuvvetli yağmur var. En kuvvetli yağmur beklenen kentler şunlar: Mersin, Adana, Sivas, Samsun ve Ordu.

Cumartesi günü ise Türkiye genelinde yine yağmur var. Ancak yağış, İç Anadolu ve Akdeniz'de hızını azaltacak. En kuvvetli yağmur Sakarya, Düzce, Kocaeli ve Bilecik arasında bekleniyor.

BÖLGE BÖLGE
Marmara Bölgesi:
Mevsimin ilk soğuk hava dalgası geliyor. Sıcaklık yarın 15 dereceye doğru gerilerken, Cumartesi günü 10 dereceye inecek. Marmara'da Cuma ve Cumartesi günü daha kuvvetli olmak üzere bölgede üç gün sağanak yağmur var. Uladağ'a kar yağabilir.

İç Anadolu Bölgesi: Yarın başlayacak yağmur, Cuma günü daha kuvvetli yağacak. Hava yarından sonra 10 dereceye kadar soğuyacak.

Ege Bölgesi: Ege, bulutlanıyor. Yağmur bölgenin iç kesimlerinde görülecek. Cuma günü fırtına var. Termometre kıyıda 18 dereceyi gösterecek. Afyon ve Kütahya’da sıcaklık 9 derece.

Akdeniz Bölgesi: Bölgede yağmur yarın başlıyor. Cuma günü Mersin ile Adana boyunca yağmur çok şiddetli yağacak. Sıcaklıklar 4 derece azalıyor.

Güneydoğu Bölgesi: Hava yarın biraz bulutlu olacak. Diyarbakır 28 derece. Cuma günü hem yağmur var, hem de çöl tozu yoğunluğu artacak.

Doğu Anadolu Bölgesi: Yarın hava çoğunlukla parçalı bulutlu olacak. Erzurum 17, Malatya 24 derece. Cuma günü bölgeyi yoğun toz bulutu kaplayabilir. Malatya, Erzincan, Van ve Erzurum arasında yağmur da görülecek.

Karadeniz Bölgesi: Yağmur, bölgede kesilmiyor. Yeni gelen soğuk hava dalgasıyla yağış, daha da kuvvetlenecek. Özellikle Bolu, Amasya, Samsun ve Ordu arasında üç gün kuvvetli yağmur var. Cumartesi günü Bolu'ya karla karışık yağmur yağacak.

BÜYÜK KENTLER
İstanbul üç gün yağmurlu olacak. Cuma akşamı yağmur daha kuvvetli yağacak

Sıcaklık yarın 17, Cumartesi günü 12 derece. Ankara üç gün yağmurlu sıcaklık yarın 15, Cuma 14 derece.

İzmir'e de kış geliyor. Kentte fazla bir yağmur yok. Ancak sıcaklık yarın 19, Cuma günü 17 dereceye inecek.

Bursa yarın 19 derece olacak. Adana'da Cuma günü yağmur gökgürültülü ve kuvvetli bir şekilde yağacak.