Kışanak muhabir, Önder kameraman oldu

KCK operasyonunda gözaltına alınan DİHA muhabirlerine destek amacıyla BDP milletvekilleri Gültan Kışanak muhabirlik ve Sırrı Süreyya Önder de kameramanlık yaptı.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2011 - 16:10

Kışanak muhabir, Önder kameraman oldu

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabirleriyle dayanışma içinde olduklarını göstermek için DİHA muhabiri olarak KESK'in bugünkü işbırakma eylemini izledi. BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de eylemde kameramanlık yaptı.

Eylemin ardından DİHA'nın Ankara Bürosu'na gelen Kışanak, eylemi ''emekçilerin AK Parti hükümetinin politikalarına verdiği bir cevap'' olarak niteleyerek, haberinin başlığını da ''Emekçiler AKP'ye kırmızı kart gösterdi'' olarak attığını söyledi.

Kendisinin de uzun yıllar gazetecilik yaptığını hatırlatan Kışanak, muhabirlik yapmayı özlediğini hissettiğini ve heyecanlandığını dile getirdi.

Gazetecilik yaptığı dönemde, 1993 yılında gözaltına aldığını, o günlerde gözaltına alınmaktan çok gazete çıkmayacak diye üzüldüklerini, ancak verilen destekle gazetenin çıktığını ifade eden Kışanak, şunları kaydetti:

''Basın emekçilerine ve gerçekleri kamuoyuna duyurmaya çalışan özgür basın çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. En kısa zamanda özgürlüklerine kavuşmalarını ve mesleklerinin başında olmalarını diliyorum. Bizim desteğimizin geçici olmasını umuyorum, bir an önce onları bu masada haberlerini yazarken görmek istiyoruz.''

BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt da bilgisayar başına geçerek haberin Kürtçesini yazdı.

Sayfa Yükleniyor...