Bir yıl diye nitelendirdiğimiz, Dünya’nın Güneş etrafında dönüşü olan 365 gün, 6 saatlik dönemde, aylık yorumlarda tek tek detayları verilen 12 Yeni Ay'ın incelenmesi, bunun yanında da Jüpiter ve Satürn gibi ağır gezegenlerin bir yıl içindeki hareketlerinin analiz edilmesi ile yapılan çalışmadır.

Kişiye özel günlük yorum, doğduğunuz ana göre çıkartılan doğum tablolarınız üzerindeki gezegen ve yıldız dizilimlerinin birbirleri ile oran ve hareketlerinin incelenmesi ile yapılan yorumlamadır. Bu sistem, bir birey için günlük, aylık ve yıllık olarak uygulanabilir.

Kendisine günlük yorum sunulan kişinin bilmesi gereken şey, bir gün içinde pek çok açı ve istatistik değerinin kendi üzerinde etkili olduğu gerçeğidir. Hangimizin bir günü çok mutlu veya çok mutsuz geçer? Güneş’in bir doğumundan sonraki doğumuna kadar olan zaman dilimindeki gökyüzü hareketleri gün içinde değişkenlik gösterebilir. Örneğin sabah 7’de kalktığınızda kendinizi güçsüz ve mutsuz hissedebilir, saat 11’de işleriniz ile ilgili önemli bir toplantıda keyifsiz bir haber alabilirsiniz. 12:30’da eşiniz veya sevgilinizle keyif verici bir öğle yemeği yiyebilir ve saat 15:00’te de üstlerinizden birinin takdirini alabilirsiniz. 18:00’de işinizden çıkıp evinize doğru giderken trafikte gerilim yaşayabilir, 19:30’da evinize geldiğinizde sürpriz bir misafir ile neşelenebilirsiniz. Saat 21:00’de çok sevdiğiniz diziyi seyredeceğiniz zaman televizyonunuzun ufak bir arıza yaptığını görüp sinirlenebilir veya kanalın yayının kesilmesinden veya dizi saatinin değişmesinden dolayı keyfiniz kaçabilir ama 23:30’da çok güzel bir DVD seyredebilirsiniz.

Bunun gibi değişkenlikler, bir günümüzü tanımlayan pek çok yorumu biraraya getirmektedir. Şu an içinde bu tanımlamaları dünyada tek gösterebilen sistem http://www.astrologyanalyst.com’dur. Ancak, bu tanımların doğru çıkabilmesi için doğum saatinizin en fazla 10 dakikalık sapma ile bilinmesi şarttır.
http://www.astrologyanalyst.com