Sevgilisini ve arkadaşını öldüren sanığa 50 yıl hapis

Kıskançlık nedeniyle sevgilisi ile arkadaşını öldüren ve 2 kez müebbet hapisle yargılanan sanığa mahkeme, 50 yıl hapis cezası verdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.10.2015 - 12:02 | Son Güncelleme : 10.11.2015 - 12:10

Sevgilisini ve arkadaşını öldüren sanığa 50 yıl hapis

İstanbul Küçükçekmece'de, sevgilisini ve arkadaşını kıskançlık gerekçesiyle öldürdüğü öne sürülen Sami Uykuner, 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Sami Uykuner ile tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcısı İbrahim Baytekin, esas hakkındaki mütalaasında, "her ne kadar sanık Sami Uykuner'in ifadesinde maktullerin kendisine hakaret etmesi nedeniyle eylemi gerçekleştirdiğini iddia etmiş ise de bu hususta somut bir delilin bulunmadığını, bu nedenle sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasının mümkün olmadığının anlaşıldığını" belirtti.

Savcı Baytekin, sanık Uykuner'in Nihal Karadağ ile Sultan Karaoğlan'ı öldürmek suçlarından ikişer kez müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

"PİŞMANIM BUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM"

Mahkeme Başkanı Ümit Kaptan da kararı açıklayacaklarını belirterek, sanığa son sözünü sordu. Sanık Uykuner de ''Pişmanım, bunu söylemek istiyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Sami Uykuner'in maktuller Nihal Karadağ ile Sultan Karaoğlan'ı ''kasten öldürmek'' suçundan 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık Uykuner'in duruşmalardaki iyi halini ve suçu itirafında duyduğu pişmanlığı göz önünde bulunduran mahkeme, sanığın cezasında indirim yaparak ikişer kez 25 yıl, toplam 50 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

İKİ KEZ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 12 Ağustos 2014'te, Sami Uykuner'in, sevgilisi Nihal Karadağ ve arkadaşı Sultan Karaoğlan'ı kıskançlık gerekçesiyle öldürdüğü ifade edilerek, sanığın ''kasten öldürme'' suçundan 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

Sayfa Yükleniyor...